- Преподавателю
- Дополнительное образование
- Разработка урока по казахской литературе Ахмет Байтурсынов
Разработка урока по казахской литературе Ахмет Байтурсынов
Раздел | Дополнительное образование |
Класс | 5 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Елтаева С.Д. |
Дата | 03.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
5-сынып
Ахмет Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру»
Мақсаты:А.Байтұрсынұлының шығармашылығымен, өмірбаянымен таныстыру;
1.Түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;
2.Өлеңді талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;
3.Адамгершілікке тәрбиелеу, терең білім алуға тәрбиелеу;
Сабақ түрі :жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Көрнекіліктер:А. Байтұрсынұлының портреті «Әліппе »оқулығы, құмырсқа суреті;
Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау,
Сабақ барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру.
Үй тапсырмасын сұрау:
«Пікірлер ағашы»Ахмет Байтұрсынұлы туралы не білесің?
1.Ол кім? 4. Қандай оқулық жазған??
2.Қайда туған? 5. Қандай шығармаларын білесің?
3. Қандай қызмет атқарған? 6. Әкесінің аты кім?
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
-Күн сәулелеріне не жазар едің?
Бүгін А. Байтұрсынұлының шығармашылығымен әрі қарай танысамыз «Оқуға шақыру»- өлеңін оқимыз.
Оқулықпен жұмыс:
«Оқуға шақыру» өлең.
-
үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)
-
Сөздік жұмысы : іздеп тауып алалық- үйрену, оқу, із
-
тізбек бойынша оқуазат жолмен оқу
-
Бөлімдерге бөліп оқу:
-
Оқуға шақыру
-
Еңбек іс-әрекеті
Даналық- сөзін басқаша қалай айтуға болады?
-Өлеңдегі түсті бояумен ерекшеленген сөздерді теріп оқы.
-Оқуға, жұмыссыз, даналық, байқап, қаралық, даналық- өшпес жарық, кетпес байлық.
-өлеңді тұтас мәнерлеп оқуға дағдылану
Сергіту сәті
3. Жаңа білімді бекіту: Сызбаға зер сал. Өлеңге сүйеніп, сызбаны өз сөзіңмен түсіндір. Неліктен бұл сөздер құмырсқа түрінде көрсетілген?
Шығармашылық жұмыс:
«Даналық-өшпес жарық, кетпес байлық» жолдарын сен қандай сызба арқылы көрсетер едің?
Рефлексия:
4. Үйге тапсырма: 6 бет мәнерлеп оқу.