Жамбыл Жабаевтың өмірі мен шығармашылығы

Раздел Дополнительное образование
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы

Жамбыл Жабаев өмірі мен шығармашылығы.

Мақсаты

Тапсырмалар арқылы жұмыс жасауда тақырыптарға талдау жасайды, ой- пікірін дәлелдеуге дағдыланады.

Жалпы мақсат

Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру.

Күтілетін нәтиже

Білімдерін тереңдете отырып топпен жұмыс жасау арқылы ізденімпаздық қабілеттері артады,белсенділік танытады, сабақты меңгереді.

7 модульдің қолданылуы

АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Гүл сыйлау»әдісі, «Сұрақ арқалаған доп» әдісі, «Бес жолды өлең (синквейн)», «Мюнстренберг» әдісі, «Түртіп алу» стратегиясы.

Қолданылатын ресурстар

Маркер, портрет, тақта, стикерлер, ноутбук, постер,слайд

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг

«Гүл сыйлау» әдісі бойынша шаттық шеңберін құрғызып, психологиялық ахуал туғызу.Жеміс түріне қарай 3 топқа бөлемін. Топ ережелерін басшылыққа алып, топтық жұмыс жасайтындарын айтамын.

Оқушылар бір-біріне болашаққа қатысты жақсы лебізін айта отырып сағат тілімен жалғастырады; Оқушылар 3 топ құрайды, топ ережесін сақтайды.

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті


Білім

Қызығушылық-

тарын ояту

«Сұрақ арқалаған доп» әдісі

арқылы үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.

Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Тақтадағы сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау,

Оқушылар берген тапсырманы орындау. «Сұрақ арқалаған доп» әдісі бойынша оқушылар өткен тапсырма жайында өз қорытындыларын жасайды.

Түсіну

«Мюнстренберг» әдісі бойынша сабақтың тақырыбын ашу.

Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіруде дайын материалдар тарату, картаға кескіндеу, картамен жұмыс жасау.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту. Топ бойынша жаңа тақырыптың идеясын ашады, талдайды, бір- біріне түсіндіреді.

Қолдану

«Түртіп алу» стратегиясы арқылы

жұмыс жасап, жаңа сабақты меңгерту.


Жаңа сабақты толық меңгерту үшін сыни тұрғыдан ойлаудың «Түртіп алу» әдісін алу. Бұл әдістің тиімділігі, топтағы оқушылардың барлығы да мәтінмен жұмыс жасайды. Оқушыларға уақыт беріп, тапсырма бойынша жұмыс жасауын тапсырамын, дәптермен жұмыс жүргізу.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту.

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, бір-біріне түсіндіреді.

Сергіту сәті

«Қара жорға» биі атты жаттығу жасау.

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау.

Интербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.

Талдау

«Бес жолды өлең (синквейн) »әдісі бойынша

1.Өмір.

2.Қызықты өмір.

3.Өмір сүрді.

4. Жамбыл қызықты өмір сүрді.

5. Ғұмыр.

Тапсырмалар беру арқылы тақырыпты талдау мақсатында тақтада берілген өмір сөзін синквейн бойынша талдау жасау.

Барлық оқушы берілген сөзді талдап, түсіндіреді.

Жинақтау

Постер арқылы сабақты жинақтайды.

1-топ.

Жамбыл өміріне байланысты деректер.

2-топ.

Жамбылдың шығармала-рына класстер жасау

3-топ. Жамбыл өлеңін құрылысына қарай талдау.

Әр топтан бір оқушы ортаға шығып постерді қорғайды.

Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды.

Бағалау

Өзін-өзі бағалау (2 мин)

Бағдаршам арқылы . «Бутерброд » бойынша бағалау
( Маған ұнады , себебі, келесі жолы мынаны ескерсе...) бағалау.

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату.

Үйге тапсырма:

1. "Жыр алыбы-Жамбыл» тақырыбында шығарма жазу.

2.Жамбыл фильмдерін көріп, кездескен маржан сөздерін тізбектеп жазу.

Өзін- өзі топпен бағалайды.

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Екі жұлдыз,бір тілек

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну.

Ұсынылған стикерді толтыру.



© 2010-2022