- Преподавателю
- Биология
- Күні: 5. 10. 2015ж биология Класы: 6 «б»
Күні: 5. 10. 2015ж биология Класы: 6 «б»
Раздел | Биология |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Кайпназарова Н.Н. |
Дата | 19.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні: | 5.10.2015ж | биология | Класы: 6 «б» |
Тақырыбы: | Тұқым | ||
Мақсаты: | Тұқым тақырыбына оқушыларды өз бетінше жұмыс жүргізуге үйрету, дағдыландыру, өз ойларын ашық айтуға жаттықтыру. Оқушылардың жеке ойлау қабілеттерін дамыту. Ұжымда тыныштық сақтауға, бірін-бірі тыңдауға, жағымсыз қылықтан арылуға, адамгершілік қасиетпен бірге тәрбиелеу. | ||
Күтілетін нәтиже | Өздеріне берілген тапсырманы топтарында талқылай алады, бірлесіп жұмыс жасайды. Өз пікірлерін білдіре алады. Өзін-өзі, бірін-бірі бағалай алады. | ||
Түйінді идеялар (кілтті сөздер) | Даражарнақтылар, Қосжарнақтылар | ||
Сабақ кезеңдері: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
1.Кіріспе 5 мин | 1.Амандасу. 2.Тренинг: «Шаттық шеңбері». 3.Топқа бөлу. | Оқушылар бір-бірімен амандасады; Шаттық шеңберінде тұрып, бір-біріне тілек тілейді. топқа бөлінеді | І топ ІІ топ ІІІ топ |
2.Тұсаукесер 10 мин | «Миға шабуыл» 1.Микроскопты ойлап тапқан ғалымдар? 2.Ең күрделі ұлғайтқыш құрал? 3. Жасушаны ашқан ғалым? 4. Микроскоптың ең негізгі бөлігі? 5. Сабақтың ең ұшында болатын ұлпа? | Тақырыпты ашады, ойларын айтады Үш шапалақ арқылы бірін-бірі бағалайды |
|
3. Негізгі бөлім | Топтық жұмыс №1 топ. Қосжарнақты тұқымның құрылысы; №2 топ. Даражарнақты тұқымның құрылысы; №3 топ. Тұқымның өнуіне қажетті жағдай; | Топ бойынша зертханалық жұмыс жасайды. Қосымша мысалдар келтіреді. | Оқулық |
4. Қорытынды | Сұрақ-жауап арқылы сабақты бекіту | Топтан оқушылар жеке2 жауап береді |
|
5.Үйге тапсырма | Оқулықтағы кестені толтырып келу |
|
|
6. Рефлексия | Бүгінгі сабақ ұнады ма? Бүгін мен білдім ... ... Маған қызық болды ... ... Маған қиын болды ... ... Мен үйрендім ... ... Мен жасай алдым ... ... | Сұрақтары болса, сұрақ белгісі тұрған жерге стикер жабыстыру | Стикерлер, маркер, фламастер, қалам, А 3форматты қағаздар |
7.Бағалау | Көңіл күйлерін смайлингтер арқылы білдіру Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау | Жұлдызша - «5» Күн - «4» Ай - «3» | Смайлингтер /әр түрлі кейіптегі/ |