- Преподавателю
- Биология
- Поурочный план по биологий на тему Клетка
Поурочный план по биологий на тему Клетка
Раздел | Биология |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Муканова А.А. |
Дата | 10.09.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
5-сабақ жоспары
Пәні: Биология
Пән мұғалімі:Муканова Айгүл Асериятовна
Сыныбы: 8 сынып
Сабақтың тақырыбы: Жасушаның химиялық құрамы: су, минералды тұздар.
Мақсаты: Жасушаның химиялық құрамы туралы білім алу.
Міндеттері:
-жасушаның химиялық құрамымен танысу,
-тиімді кері байланыс жасау,
-өз білімін бағалау;
Қолданылатын модульдер:
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; ОүБ және ОБ; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту; АКТ; Оқытуды басқару және көшбасшылық;
Стратегиялар: «Шаттық шеңбері»; «Өрмекші торы»; «Кластер»; «Қосу,алу, қызықты»
Сабақ кезеңдері
Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекет
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе:
1-2 минут
«Шаттық шеңбері»
Мақсаты: Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.
Сәлемдесу
Оқушылардың сабаққа деген сенімділіктерін арттыру.
Сәлемдесіп.
Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.
Ауызша мадақтау. «Жарайсыңдар!»
компьютер
Тұсау кесер
10 минут
«Өрмекші торы» стратегиясы.
Мақсаты:
Өткенді еске түсірту
Оқушылардың бір-біріне сұрақ қоюын ұйымдастыру.
Шеберге тұрып сұрақтар қояды.
Ауызша бағалау.
Оралған жіп
Негізгі бөлім:
20 минут
Жаңа материалды игерту
«Кластер»
Мақсаты: ой қозғау, әңгіме
оқушылар арасында еркін пікір алмасуды дамыту
«Сергіту сәті:
Жасушаның химиялық құрамы туралы оқушыларға мәтінді оқытып, топта бір-біріне айтқызамын, содан соң топтар кластер құрастырады.
Оқушылар берілген мәтінді топта талқылап, кластер құрастырады.
Бейнекөріністі қайталап жаттығулар жасау
Топты бас бармақпен бағалау
Интерактивті тақта, оқулық, интернет желісі
Флипчарт, маркерлер.
Қорытынды:
10 минут
«Қосу, алу, қызықты»
Мақсаты: Кері байланыс жасау дағдысын дамыту.
Үйге тапсырма:
Кері байланыс жасатамын
-
-Оқулықтағы мәтінді оқып білу;
-
-Сабаққа қатысты негізгі сұрақтар дайындау;
-
-Рефлексия жазу;
Кері байланыс жасай отырып парақты толтырады.Сабақта қандай әдіс-тәсілдер және сабақ қалай өткендігі туралы рефлекия жазады.
Жинақталған баға
Стикерлер.