Терінің маңызы мен құрылысы

Терінің құрылысы мен қызметі туралы білім қалыптастыру. Оқытудың жаңа технологияларын пайдалана отырып,оқушылардың білімге деген құштарлығын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.Оқушылардың бірлесіп жұмыс жасауына,тәуелсіз ойлауына, өз идеяларын ұсына білуге ықпал ету.Оқушылардың салауатты өмір салтын қалыптастыру. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық жұмыстар арқылы меңгерту және функционалдық сауаттылықтарын қалыптастыру.
Раздел Биология
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні:

Сыныбы: 8а

Тақырыбы:

55.Терінің маңызы мен құрылысы

Мақсаты:

Терінің құрылысы мен қызметі туралы білім қалыптастыру. Оқытудың жаңа технологияларын пайдалана отырып,оқушылардың білімге деген құштарлығын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.Оқушылардың бірлесіп жұмыс жасауына,тәуелсіз ойлауына, өз идеяларын ұсына білуге ықпал ету.Оқушылардың салауатты өмір салтын қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже:

Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық жұмыстар арқылы меңгерту және функционалдық сауаттылықтарын қалыптастыру.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Оқытуда қолданылатын модульдер

Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер.

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау.

Білім беруде АҚТ пайдалану.

Талантты және дарынды балаларды оқыту.

Оқушылардың жас ерекшеліктерінесәйкес білім беру және оқыту

Сабақтың әдіс - тәсілдері

Топтастыру, бағалау, диалог,практикалық жұмыс,бақылау қорытындылау .

Ресурстар:

Интерактивті тақта, ноутбук, оқулық, слайдтар, терінің құрылысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс- әрекеттері

Оқушының іс- әрекеттері

Сабақтың әдіс-тәсілдері

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

2 мин

Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару.Сергіту сәті: «Дене жұмысына арналған жаттығу».Оқушыларды адам нәсілдерінің белгілері бойынша суреттерді үлестіру арқылы топқа бөлу.) 1-топ монголоидтік нәсіл,2-топ негроидтік нәсіл,3-топ еуропоидтік нәсілдер бойынша топқа бөлінеді .Нәсілдердің бір-бірінен негізгі ерекше белгілерін сипаттау.

Оқушылар сабаққа назарын аударып,бір-біріне қарама-қарсы тұрып жылы лебіз сыйлайды, жаттығу орындайды..Адам нәсілдерінің белгілері бойынша топқа бөлінеді. Нәсілдердің тіршілік ету ортасына байланысты ерекшеліктерін сипаттайды.

СТО

Формативті

Топ оқушылары шапалақ соғу арқылы бірін-бірі бағалайды.

Сурет үлестірмесі.

Ой қозғау

№1 тапсырма

10 мин

1.Бейне материал көрсету

XVII ғасырдың ортасында адамдар үлкен мейрамдар мен сауық-сайрандар ұйымдастырған. Вельмождар кім бай әрі ауқатты екен деп бәсекелесетін. 1646 жылы Миланда мерекелік шара өтті, оны басқарған «алтын бала» - «алтын ғасырдың» бейнесі. Баланың денесі алтын бояуменен боялған еді. Мейрам керемет өтті. Алайда бала содан соң ұмтылып кетті . Түні бойы сарайда болып, аздан соң бала көз жұмды.Бала қалай қайтыс болып кетті деп ойлайсыз?

Топтағы оқушылар берілген тапсырманы орындайды, топ пікірлесіп, диалог қалыптастырып, берілген тапсырманы қорытындылайды.


Диалог

СТО

Формативті

(смайлик арқылы)

Суретті слайдтар.

.

Жаңа сабақ

Топтық жұмыс

Практикалық жұмыс

16 мин

Тақырыбы:Терінің маңызы мен құрылысы

1-топ. Тапсырмасы

Терінің маңызы (постер)

2-топ Тапсырмасы

Терінің құрылысы

(суреттік тапсырма)

3-топ. Тапсырмасы

Терінің қызметі

( практикалық жұмыс)

Оқушылы жаңа сабақтың тақырыбын ашып, дәптерлерін толтырады.

Оқушылар өзара топпен бірігіп, тапсырмаларын орындайды және қорытынды жасайды.

СТО

СТО



Формативті

Топ оқушылары шапалақ соғу арқылы бағалау жүргізеді.

Суретті слайдтар

Суретті слайдтар



Ойлан?

10 мин

1.Суретті тапсырманы орындау.

Терінің маңызы мен құрылысыТерінің маңызы мен құрылысы

2. Біздің мектеп-интернатта оқитын оқушыларда қол басындағы тырнақтарын тістейтін оқушылар көп,әдетте жүргенде емес отырғанда жасауға әдеттенген. Себебі не екен?

3. Мен 7 класта оқимын. Шашым өте ұзын соңғы кезде шашым көп түседі, себебін білгім келеді?

4. Жасым 14 те ,бетіме безеу шығып кетті.Мектепке баруға ұялам немесе кейде барғым келмейді.Не себепті шығады екен ?

Оқушылар өзара топпен бірігіп, тапсырмаларын орындайды және қорытынды жасап, ойларын айтады .

СТО

Формативті

Бағалау

( жұлдыздар беру арқылы)

Бағалау

2 мин

Мұғалім топтық жұмыстарды жеке оқушыларды бағалайды

Топ басшылары сабақ кезеңдерінде белсенділік танытқан оқушыларды бағалау парағына бағалап отырады .

Бағалау

Жиынтық бағалау

Бағалау парағы

Үйге тапсырма

2 мин

Рефлексия

3 мин

Тері гигиенасы

Қосымша мәліметтер

Оқушылар сабақ туралы өз ойларын, пікірлерін білдіру керек.

Оқушылар үй тапсырмасын жазыпалады.

Оқушылар стикерлерге өз ойларын жазады.


Оқулық,дәптер











Қосымша -1

Бағалау парағы

№ 1 - топ



Оқушының

аты- жөні

Сабақ кезеңдері



1


2


3


4


5


6


7


8






© 2010-2022