План урока на тему Кресгүлдідер тұқымдасы

Раздел Биология
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сынып: 6

Пән: Биология

Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министрлі Ы.Алтынсарин атындағы ұлттық білім беру академиясы.Астана, 2013

Сабақтың тақырыбы: Кресгүлділер тұқымдасы. Гүлі мен жемісінің құрылысының ерекшелегі, тіршілік формасы. Жабайы өсетңн, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктері.

Мақсаты:Оқушыларға биология пәнін меңгерту; ой-өрісін кеңейту; ақпаратты өз бетінше меңгерту арқылы сыни ойлауға үйрету, бір-бірінің пікірін тыңдауға тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақты меңгеру

Құрал жабдықтар: Интербелсеңді тақта, компьютерлер, постер, маркер, стикер

Әдіс-тәсілдері: ООЖТ, СТО, ОүБОБ, АКТ,ТжДБО,ЖЕ, ООК, «БББ», «Конверт-сұрақ», «Ойлан -жұптас-бөліс»

Күтілетін нәтиже:. Гүлі мен жемісінің құрылысының ерекшелегі, тіршілік формасынажырата білу.

Уақыт

Қолданылатын модуль

Жұмыс кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ұйымдас-

тыру түрі

Бағалау

2мин

Ұйымдастыру кезеңі

ОүБ

ООЖТ

ТжДБО

Мотивация

Сәлемдесу. Психологиялық қолайлы ахуал орнату. Тілек жазылған гүлдің суреттерін тарату

Тілектерді бір-біріне айтып,сыйлау

Суреттегі гүлдер бойынша топқа бөліну.

Бағалау парағын үлестіру, критерийлермен таныстыру.Рөлдерді бөлу: спикер, хатшы, ұйымдастырушы

5 мин

Үй тапсырмасын тексеру

«Жан қиналмай жұмыс бітпес, талап қылмай мұратқа жетпес»

Сызықтық диктант арқылы үй жұмысын тексеру: Гүлді өсімдіктердің қосжарнақты және даражарнақтылар кластарына бөлінуі -

«Конверт-сұрақ» тәсілін қолданып,

Конверттің сыртындағы қалтасына жұмбақ саламын.

Оқушылар дұрыс және қате жауаптарды белгілеп отырады


«Конверт-сұрақ» әдісі

План урока на тему Кресгүлдідер тұқымдасы

Критериал-ды бағалау

Бір - бірін бағалау

Әр дұрыс жауап

1 ұпай

2 мин

БІЛУ

ОүБ, ТжДБО ОБЖК

Операциялық жұмыс кезеңі

Топтағы рөлдерді бөлу, реттеу парағын,

Жұмбақ шешу арқылы тақырыпқа шығу

Сабақтың тақырыбы: : Кресгүлділер тұқымдасы. Гүлі мен жемісінің құрылысының ерекшелегі, тіршілік формасы. Жабайы өсетңн, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктері.

Көктемде
Ақ гүлге оранады,
Күзде
Қолға доп боп оралады.


Топпен шешеді Тақырыпты жазу

15 мин

ТҮСІНУ

ООЖТ, СТО, ОүБОБ, ТжДБО,

ООК

«Білім кілті танымдылықта»

Тақырыпты 2 топқа бөліп беру

Берілген өсімдіктердің ерекшеліктерімен танысу

Топта рөлдерді бөлу

1-топ:Алма, Раушангүлі,

2-топ: итмұрын таңқурай,

Мәлімет жинақтау

Оқулықпен жұмыс

Постерге салу

10 мин

ҚОЛДАНУ

ТжДБО

АКТ

СТО

Постер дайындау. Компьютерден мәлімет алу

Постерді қорғау

Сергіту сәті «НИШ»

Компьютерде интернетпен жұмыс


Сергіту сәті

Топты ынталандыру бойынша

бас бармақпен бағалау План урока на тему Кресгүлдідер тұқымдасы

5 мин

ТАЛДАУ

Тапсырмалар:

Тіршілік формасы қандай

Жапырағы

Жемісі

Маңызы

Венн диаграммасына салу »

Оқушылар ой -ланып,орындайды

Әр дұрыс жауап 1 ұпай

Венн диаграммасын топпен орындайды

«Ойлан -жұптас-бөліс»

План урока на тему Кресгүлдідер тұқымдасы

Кестеге толтыру Крит. баға-лау

Әр дұрыс жауап

1 ұпай

3 мин

СИНТЕЗДЕУ

Диалогке түсу ЖЕ

Сабақты қорытындылау

Тақырыпты қаншалықты меңгергендерін «бағдаршам» арқылы бағалау

Себет пен еттартқышқа салу.

«Бағдаршам» арқылы бағалау

1 мин

Рефлексия ОүБ

«Еңбегіне қарай өңбегі»

Жиынтық бағаны шығару

Топ басшылары топ мүшелерінің жиынтық бағасын шығарады

9 ұпай 88% - 100% - 5

7 - 8 ұпай 70% -88% - 4

5 - 6 ұпай 50% - 70% - 3

4 ұпай 50 % - 2

Оқушының

тегі мен аты

«Диктант»

1 ұпай

Топтық жұмыс

А- дең-г.1 ұп

В - дең- 2 ұп.

Тест 4 ұпай

Бар. 9 ұпай

1



2




Үй тапсырмасы: Кресгүлділер тұқымдасы -________________________________



© 2010-2022