Биология пәнінен ашық сабақ Жасушаның ашылуы

Раздел Биология
Класс 10 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Биология пәнінен ашық сабақ Жасушаның ашылуыБиология пәнінен ашық сабақ Жасушаның ашылуыБиология пәнінен ашық сабақ Жасушаның ашылуыБиология пәнінен ашық сабақ Жасушаның ашылуыБиология пәнінен ашық сабақ Жасушаның ашылуыБиология пәнінен ашық сабақ Жасушаның ашылуыБиология пәнінен ашық сабақ Жасушаның ашылуыКүні:09.09.2015 ж

Сыныбы:10

Пән атауы: Биология

Сабақ тақырыбы: §2 Жасушаның ашылуы және зеттеу тарихы

Сабақ мақсаты: Жасушаның ашылуы және зерттеу тарихына үлес қосқан ғалымдар туралы кеңінен түсіндіріп, жасушаның теориялық негізгі қағидалары жайлы білімін жетілдіру.

Сабақ міндеті:

  • оқушылар өз ағзаларындағы күнделікті болып жатқан құбылыстар туралы білімдерін дамытуға ықпал ету

  • оқушыларға тақырыпты өз бетінше оқып талқылауға, білім алуға көмектесу;

  • оқушылардың жеке тұлға ретінде қалыптасуы үшін өз ойларын топта және көпшілік ортада жеткізе алуға үйрету;

  • Қарым-қатынас жасай отырып бірлесе білім үйренуге және оны өмірде қолдану жолдарын қарастыруға көмектесу.

Қолданатын модульдер :.

  • Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

  • Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

  • Оқытуды басқару және көшбасшылық

  • Оқыту мен оқу ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану

Стратегиялық іс-әрекет:

  1. Психологиялық дайындық, « Ғалымдар әлемі» , «ДЖИГСО» әдіс, «Кластер» әдісі.Рефлекция

Күтілетін нәтиже: Жасушаның ашылуы және зерттеу тарихы. Жасушаның теориялық негізгі қағидалары туралы білім қалыптасады.

Са

бақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсіл

дер

Дерек көздер

Бағалау

Кіріспе

10 мин

Білу

1.Оқушылармен сәлемдеседі.

2. Шатық шеңберге түрғызып, не тұрғандарын түсіндіру.

Топқа бөлемін.

Әр топ парталарына өз атауларын қоямын.

І топ««Роберт Гук»» ІІ топ -««А.Левенгук»» ІІІтоп -«М. Шлейден»»

ІVтоп - «Т. Шванн»

3.Үй тапсырмасы:

«Сандар сөйлейді»әдісі 1↔2 «Ғалымдар әлемі» 3↔4

«Кластер» әдісі,

1→2→3→4→1→2→3→4

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Шаттықтық шеңберге тұрады және бір- біріне тілек айтады .

Әр түрлі жазбаларды тандау арқылы 4 топқа бөлінді. мысалы ««Роберт Гук»» «А.Левенгук» «М. Шлейден»

«Т. Шванн»

Алдын ала мұғалімнің топ атауларын жазылған партаға отырады.

І - топ «Роберт Гук» ↔ ІІ топ -«А.Левенгук» «Сандар сөйлейді»әдісі бойынша жұмыс атқарады.

ІІІтоп -«М. Шлейден» ↔

ІVтоп - «Т. Шванн» «Ғалымдар әлемі» әдісі бойынша жұмыс атқарады.

Шатық шеңбер

Әртүрлі

пішіндес түрлі-түсті қима қағаздар

Топ атаулары жазылған А4 қағаздары


А4 қағаздар

Түрлі - түсті қаламсаптар

Топтар өзара бағалайды

Жаңа

сабақтың танысты

рылымы

5 мин

Түсіну

1 «Миға шабуыл»

Тірі жасушаның құрамына табиғатта кездесетін көптеген қоспалар бірі болып саналатын жасушаның химиялық құрамынын бірі атын атаныздар?

Суреттер, макеттер, формулалар көрсете отырып, тақырыпты ашамын.

Оқушылар мұғалім қойған сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты ашады

Суреттер, макеттер, формулалар

Жаңа сабақты қолдану

15 мин


Талдау

Бүгінгі сабақтың жасуша туралы болатынын айта отырып, «ДЖИГСО» әдісі арқылы жаңа сабақтын мағынасын алып ашамын

«Кластер» әдісі

постер қорғайтының ескертем.

Жасуша

Плакаттын ортасына жасушалардеген сөз жазылады, яғни «Кластер» әдісі,

1→2→3→4→1→2→3→4

І топ Роберт Гук

ІІ топ Антони ван Левенгук

ІІІ топ Таттиас Шлейден

ІVтоп Теодор Шванн

3. Постермен қорғайды.

Джиго,кластер әдісі

Ақпарат көздері,

Плакаттар. Түрлі- түсті қаламсаптар.

Постерді қорғауына деңгейіне байланысты қорғалады.

Жоғары деңгей - «5» балл

Орташа -«4» балл

Төмен деңгей -«3» балл

Қорытынды

5 мин

Формативтік және суммативті бағалау

Инсерт -сиратегиясы

Нені үйрендің?

Нені үйренгім келеді?

Не қызық болды?

Үй тапсырмасы : §2 оқу,тақырыптың соңындағы кестені толтыру

Критерий бойынша өздерін бағалайды.

Жасушаның ашылуы және зерттеу тарихы. Жасушаның теориялық негізгі қағидалары.

Рефлексия

Жиынтық баға



© 2010-2022