- Преподавателю
- Биология
- Сабақ жоспары Витаминдер және олардың маңызы 8 сынып
Сабақ жоспары Витаминдер және олардың маңызы 8 сынып
Раздел | Биология |
Класс | 8 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Алматова Э.С. |
Дата | 01.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың тақырыбы: | Витаминдер 8 А сынып | |
Сабақтың мақсаты: | SMART мақсат: Оқушылардың талдау, ойлау, салыстыру қабілетін дамыта отырып, витаминдер және олардың маңызы, ағзаға тигізетін биологиялық рөлі жайлы түсінік беру.
| |
Табыс критерилері: | 1. Витаминдер туралы білімдері кеңейеді. 2. Бірлесіп жұмыс жасауды үйренеді. 3. Өздігінен білім алуына ынталанады. | |
Сілтемелер : |
| |
Түйінді идеялар: | Топтық жұмыс, «Дана үкі», «Өрмекші әдісі», «Фишбоун», «Екі жұлдыз бір тілек», «Медаль мен миссия», SWOT талдау стратегиялар. | |
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Психологиялық ахуал қалыптастыру. 2. Топқа бөлу: «Жеміс» салаты әдісімен | Ынтымақтастық ахуал құру Бағалау парағы таратылады 1.Бес түрлі жеміс таратылады.
| Мұғаліммен танысады Топ басшысы бағалап отырады Оқушылар жеміс арқылы топқа бөлінеді
|
Үй жұмысын сұрау. 1. «Өрмекші» әдісі (сұрақ жауап)
| Жіпті бір бірінен алып, сұрақ беріп, жауап береді. | Уақытымен шектелген сұрақтарға жауап береді. |
Жаңа сабаққа даярлық | Тақтадан бірнеше суреттер көрсетеді. | Тақтада берілген суреттер арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды. |
Жаңа сабақ: | Тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Витаминдер туралы оқушыларға өз беттерінше талдауға беремін. | Тірек-сызбалар арқылы тақырыпты ашады. |
Ой қозғау: | «Дана үкі» әдісі, 1,2,3 топқа мұғалім әр түрлі тапсырма береді.
| 1-ші топқа:
2-ші топқа: Витаминдер туралы хабарлама 3-ші топқа: Витаминдердің ағзаға әсері, сақталу жолдары.
|
Бекіту кезеңі
| Жеке жұмыс. «Фишбоун» әдісі «Балық қаңқасын» құрастыру. Балық басына «Витаминдердің жетіспеушілігнен туындайтын аурулар, емделу жолдары» мәселесі бойынша сұрақ қойылады | Оқушылар жауап беру арқылы, балықтың қаңқасын құрастырады,бекітеді. |
|
|
|
Үйге тапсырма :
| Тапсырма: тақырыпты оқып келу.
|
|
Бағалау | Әр оқушы жинаған ұпай сандарын топ басшысы қорытындылап, бағалайды | Топ басшысы бағалайды |
Кері байланыс. | «Екі жұлдыз бір тілек» рефлексия
| Алма ағашына тілектерін, ұсыныстарын жазып, іледі. |