7 класс биология Буылтық құрттар типі

Сыныбы 7 Күні 29.10.2014 Сабақтың тақырыбы Буылтық құрттар типі Сабақтың мақсаты Тақырыптың мазмұнын меңгерту. Буылтық құртардың түрлерімен таныстыра отырып  маңыздылығын ұғындыру. Логикалық ойлауын дамыту, сөздік қорын көбейту. Күтілетін нәтижелер Буылтық құртардың түрлерінің маңыздылығы туралы біліміді іс-жүзінде пайдалану туралы түсінік қалыптасады, басқа құрттармен салыстыра отырып, ерекшелігін талдай алады Сабақта қолданатын әдістер Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, диологты оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Қажетті құралдар Оқулық, электронды оқулық,  слайд «Буылтық құрттар »дәптер,маркер, бағалау парақтары Сабақ барысы Мұғалім әрекеті Тапсырма мазмұны Оқушы әрекеті Бағалау Кіріспе 5 мин Оқушылар мен сәлемдесу. Ынтамақтастық атмосферасын қалыптастырады. Оқушыларды топқа бөлу.Назарын сабаққа аудару Оқушыларға бағалау парақтарын таратамын. «Мен сенің бойыңнан мына қасиеттерді көргім келеді, қайырымды, білімді, өнерлі....» Құрттардың аттары жазылған парақшалар арқылы топқа бөлу  Алдын- ала бағалау парақтарын ұсыну Оқушылар топқа бөлінеді, топ ережелерін бекітеді, назар салып тыңдайды. Өзара критериалды бағалау өлшемдерімен танысады Топтық бағалау және өзін-өзі бағалау Тұсаукесер 10 мин   АКТ Диологты оқыту Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында тапсырмалар беріледі Оқушылар екі қатарға бөлініп, жалпақ және жұмыр құрттардың пайдасы мен зиянын айтады.           Бағалау парақтарына толтырады.     Негізгі бөлім   20 минут                         Сергіту сәті    «Артық болмас білгенің, керегіңе түйгенің»  Зертханалық жұмыс Қорытыныды 10 минут  Оқушыларға сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады, өткен сабақпен байланыстыра отырып, мақсатын қойып, дәптерге жаңа тақырыпты жазғызу, тақырыпқа қысқаша мәлімет беру, назарын тақырыпқа аудару. Постермен және кестемен жұмыс                    оқушылар шұбалшаңның қозғалуын қадағалап, өз ойларын қорытады.   Бағалау критерийлерімен жұмыс       Үйге тапсырма : тақырыпты оқып, сұрақтарға жауап                     Шұбалшаңды жұмыр құрттар типіне жатқыза аламыз ба? Тақтаға ағштың суретін салып, әр бұтағына шұбалшаң туралы білетіндерін жазғыза отырып, сабақтың мақсатын шығару.   І топ Жалпақ құрттар 1 «Тип неліктен буылтық құрттар деп аталған, олардың кластары? » \постер жасау\   ІІ топ Жұмыр құрттар 2 «Буылтық құрттарды жұмыр құрттармен салыстыру?» \Венн диаграммасы\   ІІІ топ Сүліктер 3 «Буылтық құрттардың дене құрылысы мен жабыны? »\кесте толтыру\ ІY топ Шұбалшаңдар 4 «Буылтық құрттардың маңызы? »   ... Не үйрендім Мен үшін қиын болды Мен үшін қызықболды              Берілген сұрақтарға жауап беріп, тақырыпыты ашады, Әр топтағы оқушылар өздеріне берілген тапсырма бойынша постер дайындап, қорғайды     Оқушылар өздеріне берілген сұрақтарға жауап береді.                   Стикермен сабақтан алған әсерлерін қорытындылайды   1-топ Екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы бағалау 2- топ.  Қол белгілерімен бағаланады                  
Раздел Биология
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы 7

Күні 29.10.2014

Сабақтың тақырыбы

Буылтық құрттар типі

Сабақтың мақсаты

Тақырыптың мазмұнын меңгерту. Буылтық құртардың түрлерімен таныстыра отырып маңыздылығын ұғындыру. Логикалық ойлауын дамыту, сөздік қорын көбейту.

Күтілетін

нәтижелер

Буылтық құртардың түрлерінің маңыздылығы туралы біліміді іс-жүзінде пайдалану туралы түсінік қалыптасады, басқа құрттармен салыстыра отырып, ерекшелігін талдай алады

Сабақта қолданатын әдістер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, диологты оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Қажетті құралдар

Оқулық, электронды оқулық, слайд «Буылтық құрттар »дәптер,маркер, бағалау парақтары

Сабақ барысы

Мұғалім әрекеті

Тапсырма мазмұны

Оқушы әрекеті

Бағалау

Кіріспе

5 мин

Оқушылар мен сәлемдесу. Ынтамақтастық атмосферасын қалыптастырады. Оқушыларды топқа бөлу.Назарын сабаққа аудару

Оқушыларға бағалау парақтарын таратамын.

«Мен сенің бойыңнан мына қасиеттерді көргім келеді, қайырымды, білімді, өнерлі....»

Құрттардың аттары жазылған парақшалар арқылы топқа бөлу

Алдын- ала бағалау парақтарын ұсыну

Оқушылар топқа бөлінеді, топ ережелерін бекітеді, назар салып тыңдайды.

Өзара критериалды бағалау өлшемдерімен танысады

Топтық бағалау және өзін-өзі бағалау

Тұсаукесер

10 мин

АКТ

Диологты оқыту

Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында тапсырмалар беріледі

Оқушылар екі қатарға бөлініп, жалпақ және жұмыр құрттардың пайдасы мен зиянын айтады.



Бағалау парақтарына толтырады.

Негізгі бөлім

20 минут



Сергіту сәті

«Артық болмас білгенің, керегіңе түйгенің» Зертханалық жұмыс

Қорытыныды

10 минут

Оқушыларға сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады, өткен сабақпен байланыстыра отырып, мақсатын қойып, дәптерге жаңа тақырыпты жазғызу, тақырыпқа қысқаша мәлімет беру, назарын тақырыпқа аудару. Постермен және кестемен жұмыс




оқушылар шұбалшаңның қозғалуын қадағалап, өз ойларын қорытады.

Бағалау критерийлерімен жұмыс

Үйге тапсырма : тақырыпты оқып, сұрақтарға жауап

Шұбалшаңды жұмыр құрттар типіне жатқыза аламыз ба?

Тақтаға ағштың суретін салып, әр бұтағына шұбалшаң туралы білетіндерін жазғыза отырып, сабақтың мақсатын шығару.

І топ Жалпақ құрттар 1 «Тип неліктен буылтық құрттар деп аталған, олардың кластары? »

\постер жасау\

ІІ топ Жұмыр құрттар 2 «Буылтық құрттарды жұмыр құрттармен салыстыру?»

\Венн диаграммасы\

ІІІ топ Сүліктер 3 «Буылтық құрттардың дене құрылысы мен жабыны? »\кесте толтыру\

ІY топ Шұбалшаңдар 4 «Буылтық құрттардың маңызы? »


Рефлексия

Не үйрендім

Мен үшін қиын болды

Мен үшін қызықболды

Берілген сұрақтарға жауап беріп, тақырыпыты ашады, Әр топтағы оқушылар өздеріне берілген тапсырма бойынша постер дайындап, қорғайды

Оқушылар өздеріне берілген сұрақтарға жауап береді.



Стикермен сабақтан алған әсерлерін қорытындылайды

1-топ Екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы бағалау

2- топ. Қол белгілерімен бағаланады




© 2010-2022