- Преподавателю
- Биология
- Сабақтың тақырыбы: § 57. Ұрықтың жатыр ішінде дамуы
Сабақтың тақырыбы: § 57. Ұрықтың жатыр ішінде дамуы
Раздел | Биология |
Класс | 8 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Кабаев Б.К. |
Дата | 06.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Алматы облысы,
Талдықорған қаласы
Ш.Уәлиханов атындағы
№10 орта мектеп-гимназия
Кабаев Біржан Кенжеханұлы
биология пән мұғалімі.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
13.04.2015 жыл
Биология пәні
Сабақтың тақырыбы:
§ 57. Ұрықтың жатыр ішінде дамуы .
Сабақтың мақсаты:
Ұрықтық дамудың жолдары туралы оқушыларға түсінік беру
Сабақтың міндеті:
Өз бетінше тұжырым, қорытынды жасауға, еркін жауап қатуға үйрету
Нәтиже
Ұрықтық дамудың жолдары туралы түсінеді
Сабақтың түрі, типі:
Жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдіс-тәсілі:
Білім берудегі жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту тәсілі; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Сабақтың көрнекілігі:
маркер, қағаздар, оқулық.
Сабақ барысы: 1 мин
Қызуғушылығын ояту. Ынтымақтастық атмосферасын құру.
Үй тапсырмасын бақылау және жинақтау. 6 мин
-
Органикалық дүниеде көбеюдің қандай түрлері бар?
-
Жыныстық көбеюдің жыныссыз көбеюден айырмашылығы?
-
Ұрықтану дегеніміз не?
-
Хромосоммалар саны қанша?
-
Жыныс жасушалары қалай аталады?
-
Ұрықтың қоректенуі қалай жүзеге асады?
-
Екінші реттік жыныстық жетілуде қандай өзгенрістер байқалады?
Жаңа сабақ:
§ 57. Ұрықтың жатыр ішінде дамуы .
Кезең
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Білу
10 мин
Оқушыларға ойтүрткі жасау. Оқушылардың алдына сұрақ қоя отырып, мәселенің тақырыбын ашу
Оқушылар жеке жұмыс жасайды.
Түсіну
7 мин
Мәтінмен танысып, жаңадан терминдерді жазып алыңдар.
Жеке жұмыс Даралық ой туғызу, жеке тұлға пікірі.
Қолдану
7 мин
Ұрықтың дамуы туралы түсінікті толықтыру
Өз ойларын қорғайды.
Талдау
5 мин
Ұрықтың дамуындағы құрылысының ерекшеліктері
Топтық жұмыс ретінде орындайды.
Жинақтау
7 мин
Бастапқы пікірлерді шолу.
Оқушылардың сабақ соңындағы түйін сөзі. Не білдім? Не білемін? Білгім келеді?
Бағалау
2 мин
Оқушыларды сабаққа қатысу белсенділіктеріне және жауаптарына қарай өздерін - өзі бағалайды.
Сауалнама: Сұрақтарың бар ма? Бүгінгі сабақ ұнады ма? Ұнаса, несімен ұнады?
Үйге тапсырма: Келесі тарауды оқып, қосымша ақпарат жинап келіңдер.
Менің пікірім: Сабақ аяқталды. Рахмет. Сау болыңдар.
Оқушылар өздерінің жауаптары мен жасаған жұмыстарына талдау жасап, бағалау