План урока по биологии 7 кл. на казахском языке

Раздел Биология
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пәні:

Биология

Сыныбы: 7 күні

Сабақ

Сабақ уақыты:

Тарау:

YII тарау. Жұмыр құрттар типі (3сағат)

Сабақтың тақырыбы

Жұмыр құрттардың жалпы сипаттамасы.Жұмыр құрттардың өкілдері:ішексорғы,

үшкір құрт т.б.нематодтар

Сілтеме:

Интернет желісі.youtube. қызықты зоология

Стратегия


1.Оқушының биологияға деген қызығушылығын арттыру мақсатында 7 модульді тиімді пайдалану

1.Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер

2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

3.Оқытуды бағалау және оқу үшін бағалау

4.АТҚ қолдану

5.Талантты және дарынды балаларды оқыту

6.Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

7.Оқытуды басқару және көшбасшылық

Сабақтың мақсаты:

Жұмыр құрттардың жалпы сипаттамасы.Жұмыр құрттардың өкілдері:ішексорғы,

үшкір құрт т.б.нематодтар білімді қалыптастыру

Сабақтың міндеттері

Жұмыр құрттардың жалпы сипаттамасы. Жұмыр құрттардың өкілдері:ішексорғы,

үшкір құрт т.б.нематодтар ажырата білуі

Ойлау, есте сақтау қабілеттірін,қойылған сұраққа нақты жауап беруді, өз беттерімен қорытынды жасай білу дағдыларын дамытады

Топтық жұмыс барысында өзара ынтымақтастық атмосферасын құруға,гигиеналық талаптарды орындауға тәрбиелеу

Сабақтың типі

Оқушыларға жаңа материалды игерту

Сабақтың әдіс-тәсілі

БЛУМ таксономиясы бойынша.Талдау, салыстыру, жартылай зерттеушлік.

Негізгі түйін

Жұмыр құрттар типінің жалпы сипаттамасы

Жұмыр құрттар типіне жататын жәндіктердің негізгі ерекшелігі

Жұмыр құрттардың өкілдері

Табыс критерийлері

Жұмыр құрттар типінің жалпы сипаттама береді

Жұмыр құрттар типіне жататын жәндіктердің негізгі ерекшелігін ажыратады

Жұмыр құрттардың кластарын анықтайды

Күтілетін нәтижесі

(орта мерзімді жоспардан алынады)

Оқығанын саналы түсінуге, өз ойын басшылыққа алуға,

ойын білдіруге үйренеді. Білгендерін анықтап,

білмейтіндерін сұрауға әзірленеді. Сабақта салыстыру,

салыстыра отырып топтастыру сияқты процестер жүзеге асады.

Оқушылардың ойлау қабілеті, есте сақтау қабілеттері дамиды.

Алған білімді қолданып тапсырмаларды орындайды.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім қызметі

Оқушы қызметі

Ұйымдас

тыру кезеңі

2 минут

Оқушыларды түгендеу

Келмеген оқушылар туралы мәлімдеу

Топқа бөлу. Оқушыларды санату арқылы 3 топқа бөлу.Топтың аты,топ басшы, тайм кипер, баяндаушы сайланады, топ ережесі құрылады.

Оқушылар 3 топқа бөлінеді

Топтың атын баяндайды,

Картаны толтырады

Интер белсенді тақтамен жұмыс

Білу

2 мин

Оқулықпен жұмыс .190 беттегі жұмыр құрттар типін тірек сызба арқылы дәптерге орындайды

Дәптерге жазады

Түсіну

10 мин

Оқулықпен жұмыс .мәтінді пайдалана отырып қарама-қарсы сұрақтарға жауап қайтарады

1.Жұмыр құрттың сыртқы құрылысы қандай, неше қабаттан тұрады?

2.Не себепті алғашқы қуыстылар деп аталады?

3.Қабаттары қалай аталады?

4.Сірқабық деген не?

5.Түлеу қалай жүзеге асады?

6.Гиподерма деген не, дәлелде?

7.Не себепті жұмыр құрттар деп аталады?

8.Жұмыр құрттың қандай мүшелері бар, олар қандай қызмет атқарады?

9.Жұмыр құрттың қандай түрлері бар, олар қалай аталады?

10.Үшкірқұртты сипатта,онда қандай мүшелер бар?

Сұраққа жауап береді.

Қолдану

7мин

3 топқа тапсырма:Жұмыр құрттар типіне жалпы сипаттама

1.топ- Жұмыр құрттың сыртқы құрылысы қандай, неше қабаттан тұрады? Не себепті алғашқы қуыстылар деп аталады? .Қабаттары қалай аталады?

2.топ-.Сірқабық деген не?

Түлеу қалай жүзеге асады?.Гиподерма деген не, дәлелде?

Не себепті жұмыр құрттар деп аталады?

3.топ - Жұмыр құрттың қандай мүшелері бар, олар қандай қызмет атқарады? Жұмыр құрттың қандай түрлері бар, олар қалай аталады?

Үшкірқұртты сипатта,онда қандай мүшелер бар

Интер белсенді тақтада орындайды

Сергіту

1 минут

Би «Қамажай»

билейді

Талдау

10 мин

Жұмыр құрттар типіне жалпы сипаттама беру

Топ оқушылары жауап береді

Синтездеу

5мин

Жұмыр құрттар өкілдерінің ерекшелігін, пайда -зиян және қандай ағзада кездесетіні туралы баяндау

Оқушылар жұмыр құрттар өкілдері туралы баяндайды

Бағалау

5мин

Жұмыр құрттар туралы синквейн құрастыру

Синквейн құрастырады

Оқушыларды бағалау формативті түрде жүргізіледі 2 мин

Бірін-бірі, топты бағалайды

Топты бағалайды

Үйге тапсырма

1 мин

§ 43 192-193 бет оқу

Эссе жазады







1.Жұмыр құрттың сыртқы құрылысы қандай, неше қабаттан тұрады?

2.Не себепті алғашқы қуыстылар деп аталады?

3.Қабаттары қалай аталады?

4.Сірқабық деген не?

5.Түлеу қалай жүзеге асады?

6.Гиподерма деген не, дәлелде?

7.Не себепті жұмыр құрттар деп аталады?

8.Жұмыр құрттың қандай мүшелері бар, олар қандай қызмет атқарады?

9.Жұмыр құрттың қандай түрлері бар, олар қалай аталады?

10.Үшкірқұртты сипатта,онда қандай мүшелер бар?



© 2010-2022