Ашық сабақ Аралас бездер (8-сынып)

8 сыныпХимияКүні Сабақ №Сабақтың тақырыбыАралас бездерМақсатыҰйқы безі мен жыныс бездерінің маңызы ағзаның жұмыс қызметі үшін ерекше екендігі мысалдар арқылы айта отырып, оқушылардың білім деңгейлерін жетілдіру, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру. Жұмыс нәтижесіҰйқы безінің гормонының маңызы, жыныс гормоны жетіспеуінен туындайтын аурулар жайлы мәлімет алады.Негізгі идеясыАралас бездер жайлы білім қорларының қалыптасуыҚолданылған әдістері мен тәсілдеріДиалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;Сыни ... Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша Рефлексия Үйге тапсырма Үйге тапсырмаБлум таксономиясы бойынша сабақ барысы:Ойлау ды БлумБойын ша жіктеуМақсатТапсырма түрі.Түрткілер.НәтижеБағалаукритерийлердескрипторҰпайЖбБілуҮй тапсырма сын тексеру1.Сандарды сөйлетейік.2.Сөзжұмбақ шешу.1.Организм нің ішкі және сыртқы құрылысын зерттейтін пән?2.Биология лық белсенді химиялық заттар.3.Тироксин гормонын бөлетін без.4.Есту мүшесі.5.Осы гормон бүйрек үсті безінен бөлінеді.6.Тірек –қимыл жүйесіне кіретін негізгі мүше.7.Зәр шығару жүйесінің негізгі мүшесі.8.Ол аурумен ауы...
Раздел Биология
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

8 сынып


Химия

Күні

Сабақ №

Сабақтың тақырыбы

Аралас бездер

Мақсаты

Ұйқы безі мен жыныс бездерінің маңызы ағзаның жұмыс қызметі үшін ерекше екендігі мысалдар арқылы айта отырып, оқушылардың білім деңгейлерін жетілдіру, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Жұмыс нәтижесі

Ұйқы безінің гормонының маңызы, жыныс гормоны жетіспеуінен туындайтын аурулар жайлы мәлімет алады.

Негізгі идеясы

Аралас бездер жайлы білім қорларының қалыптасуы

Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: Сандарды сөйлету, сөзжұмбақ, ролдік ойын,эссе.

Оқуды және оқыту үшін бағалау: «екі жұлдыз, бір тілек», смайликтер, қол шапалақтау;

АКТ-ны қолдану: таныстырылым жасау

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;

Ресурстар

компьютер, проектор, интерактивті тақта, флип чарт қағаздары, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар,желім, қайшы

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: жағымды психологиялық көңіл-күй орнату. Оқушыларды ішкі секрециялық бездердің гормондары арқылы топқа бөлу, сергіту сәті.

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма


Блум таксономиясы бойынша сабақ барысы:

Ойлау ды Блум

Бойын ша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау

критерий

лер

дескрип

тор

Ұ

п

а

й

Жб

Білу

Үй тапсырма сын тексеру

1.Сандарды сөйлетейік.




2.Сөзжұмбақ шешу.

1.Организм нің ішкі және сыртқы құрылысын зерттейтін пән?

2.Биология лық белсенді химиялық заттар.

3.Тироксин гормонын бөлетін без.

4.Есту мүшесі.

5.Осы гормон бүйрек үсті безінен бөлінеді.

6.Тірек -қимыл жүйесіне кіретін негізгі мүше.

7.Зәр шығару жүйесінің негізгі мүшесі.

8.Ол аурумен ауырған адамның бойы 60 см-ден 1 м-ге дейін болады.

9.Ішкі секреция безі.

10..................зоб.

11.Бадырақ көз немесе......................

12.Ол без өзінен тимозин гормонын бөледі.

1.Сандардың мағынасын ашуды топ болып орындайды, топтар жұмыстарын сағат бойынша айналдырып тексеріп, «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.

Сөзжұмбақ ты шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтап, қадам жасайды.

Білім көле мін зерде леу


Қалып тасқан білімде рін толық көрсете ді

3


Қалып тасқан білімде рін көрсете ді

2

Қалып тасқан білімде рін толық көрсете алмайды

1

Түсіну

Оқулық мәтінін игерту.

Оқулық бойынша топтық жұмыс.

Негізгі идеяны табады. Постер салады, қорғайды.

Топтық жұмыс тың ұйым дасты рылуы

Топтық жұмыс толық ұйымдастырыл ды

3


Топтық жұмыс ұйымдастырыл ды.

2

Топтық жұмыс толық ұйымдастырыл мады.

1

Қолда ну

Алған білімдерін тапсырма орындауда қолдану.

Топтық тапсырма лар.

Тақырыпқа байланысты ролдік ойын көрсету.

Теориялық білімдерін практика барысында пайдалана біледі.

Тапсырманы орын дауда алған білім дерін шығармашы лық тұрғы да қол дану шебер ліктері.

Қалып тасқан

3


Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Фактілер мен олардың салдары ның арасын ажыратады

1.Кестемен жұмыс.

2.Суретпен жұмыс.

Білім нақтылана ды.

Жағ даяттан шыға білу құзыреті.

Толық шықты

3


Қинал ды

2

Шаға алмады

1

Жинақ

тау

Түсінік қорын тұжырым дау

Эссе «Егер де мен эндокрино лог дәрігер болсам...»

Ойланады, ізденеді

Логикалық-мағыналық құрылымда уы

Тапсырманы толық орында ды

3


Қателік тері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Бағалау

Ойын жинақтауға баулу

Бір сурет, бес сөз

Ойланады, ізденеді.

Логикалық ойы

Креативті

3


Ойы жүйелі, тың ойлы емес

2

Жалпы ға ортақ ой

1













© 2010-2022