- Преподавателю
- Биология
- Биология пәнінен 6 сыныпқа арналған қмж тақырыбы Өркендермен бұршіктер
Биология пәнінен 6 сыныпқа арналған қмж тақырыбы Өркендермен бұршіктер
Раздел | Биология |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Жунусова А.Ж. |
Дата | 23.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың қысқа мерзімді жоспары.
Аты жөні жұмыс орны
Жунусова Анар Жанатовна
Пәні : Биология
14.12.15ж
Сынып: 6 «В»
Сабақтың тақырыбы:
Өсімдіктердің вегетативті мүшелері арқылы көбею жолдары.
Мақсаты :
(SMART,орта мерзімдегі жоспар)
Өсімдіктердің көбеюі жайлы білуі керек. Өсімдіктердің вегетативті мүшелеріне талдау жасай білуге үйрету.Өсімдіктердің мүшелері арқылы көбею жолдарын айқындау
Күтілетін нәтиже:
(орта мерзімдегі)
Өсімдіктердің вегетативті мүшелеріне талдау жасай білуге үйрету
Табыс критериі:
1.Өсімдіктердің көбеюі жайлы біледі
2.Өсімдіктердің вегетативті мүшелеріне талдау жасайды.
3. Өсімдіктердің вегетативті мүшелері арқылы көбею жолдарын айқындай алады.
Негізгі идеясы:
Өсімдіктердің вегетативті мүшелері арқылы көбеюінің маңызын білу.
Оқулық :
(ҚР ҒБМ ұсынған)
Жұмағұлова Қ, Қожантаева Ж. Атамұра 2015ж
Сабақтың барысы /мұғалімнің ескертпелері:
Уақыты
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурсы
Формативті
(ОдО)
Суммативті (ОО)
5 мин.
Шаттық шеңберінде тұрып «Ыстық алақан» әдісімен бәріміз бірге сәттілік тілеу.
Шаттық шеңберінде тұрып «Ыстық алақан» әдісімен бір-бір-біріне тілек тілеу.
Сабақ барысында таратылған қағазға топ мүшелері бір-бірін бағалауы.
Оқушыларға стикерге сабақ туралы ойларын жазғызу.
2мин
Сурет қиындылары арқылы топқа бөлу.Түрлі түсті фигуралар арқылы.
Сурет қиындылары арқылы топқа бөлінеді.
Сурет
7мин
Өрмекші торы әдісі.
1.Өсімдктер үшін судың маңызы қандай?
2.Жапырақтың суды буландыруын көрсететін тәжірибені түсіндір.
3.Суды буландырудын маңызын түсіндір.
Топқа жіпті беру арқылы үй тапсырмасы сұралады.
Стикер
3мин
Логикалық сұрақтар арқылы жаңа тақырыпты ашып аламын.
Мұртшалары болатын өсімдік ол қай өсімдік? (қойбүлдірген)
Түйнек арқылы көбейетін өсімдік? Картоп
Оқушылар ойланып отырып жауап береді.
15мин
Мәтінмен жұмыс
Оқушылар мәтінді өздері оқиды. І топқа Тамырсабақ арқылы қалай көбейтеді.
ІІтопқа.Түйнек пен пиязшық арқылы қалай көбейтеді,ІІІтопқа
Телу дегеніміз не,және оның қанша тәсілі бар.
Оқушылардың алдына таратпа материалдар таратып беремін өздері оқи отырып постер қорғайды.
Әр топ бір-бірінің жұмысын бағалайды
Әр топтан 2-3 оқушы ойын айтып кетеді.
10 мин
Қортынды
Эссе жазу.
Телу арқылы көбейту дегеніміз не?
Әр топ күнделіктің оң жағына өзіне берілген
Неліктен таңертеңгі асты ішпеу зиянды деп ойлайсыңдар ойын толық жазады.
Топ басшыларына сөз кезегі берілді.
Соңында мұғалімнің бағалады
Дәптерлеріне түсінгендерін жазу.
3мин
Үй тапсымасы
29 мәтінді оқып келу кестені толтыру.
Мұғалімдердің ескертулері /Рефлексия:
Оқушыларды түрлі фигуралар арқылы топқа бөліп алу.Үй тапсырмасын сұрау кезінде өрмекші торы әдісі арқылы сұрадым.
Топқа жіпті беру арқылы үй тапсырмасы сұралды.Оқушылар ойларын жеткізіп жатты. Жаңа тақырыпты ашпас бұрын логикалық сұрақтар қоя отырып жаңа тақырыпты ашып алдым.Мұртшалары болатын өсімдік ол қай өсімдік? (қойбүлдірген) т.б. сұрақтар қоя отырып жаңа тақырыпты ашып алған сон мақсатын айқындап алдық. Оқушылар мәтінді өздері оқып шығады .Оқушылардың алдына таратпа материалдар таратып беремін өздері оқи отырып постер қорғайды. Топта бір-бірлеріне түсіндіріп жатты.Маған өзиме ұнаған топ 2-3 топтың жұмысы оқушылар суретін салып талдап түсіндіре білді,мысал арқылы түсіндіре білді.Топ басшылары топтағы оқушыларды бағалай отырды.Сабақты қортындылау кезінде эссе жазды тақырыбы: телу дегеніміз не оқушылар дәптерлеріне жазып шықты,оның ішінде Аяулым және Сымбат өте жаксы жазылған эссе сыныпта назарға ұсынылды.Үйге эссені аяқтап келуге бердім.Мен үшін қызықты өткен жері тапсырманы топқа бөліп берген кезде белсенділік танытып жатады оқушылар.29 беттегі мәтінді оқып келу кестені толтыру.
Қиындықтарды шешу жолдары:Әлі де уақытпен жұмыс істеуге дағдыландыру деп ойлаймын.
Мұғалім : Жунусова Анар Жанатовна.