Биологиядан қысқа мерзімді жоспар Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттары

Раздел Биология
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Биологиядан қысқа мерзімді жоспар Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттарыБиологиядан қысқа мерзімді жоспар Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттарыБиологиядан қысқа мерзімді жоспар Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттарыБиологиядан қысқа мерзімді жоспар Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттарыБиологиядан қысқа мерзімді жоспар Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттарыМерзімі:

Сыныбы:6 Сабак 11

Пән мұғалімі: Рахимова А.

Сабақтың тақырыбы:

Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттары. Тұқымдағы өсімдік ұрығы. Тұқымдардың алуантүрлілігі. Тұқымдардың өнуі, топыраққа сіңіру тереңдігі.

Сабақтың мақсаты:

Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттарымен, тұқымдағы өсімдік ұрығымен, тұқымдардың алуантүрлілігімен таныстыру.Тұқымдардың өнуі, топыраққа сіңіру тереңдігімен таныстыру.

Күтілетін нәтиже:

Тұқымның органикалық және бейорганикалық заттарымен , тұқымның өнуімен танысады.

Тапсырмалар

«Ыстық орындық», «Ұқсастық пен даралық»

Негізгі дереккөздер

Биология оқулығы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І. Мотивациялық кезең

Ұйымдастыру

Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Комплимент»

Топтарға бөлу

Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне комплимент айтады.

Топтарға бөлінеді.

Үй тапсырмасын сұрау.

«Ыстық орындық» әдісі

Тұқымның сыртқы және ішкі құрылысы бойынша сұрақтар қойылады.

Бір оқушы орындыққа отырады да, оған оқушылар сұрақ қояды. Сол сұрақтарға дұрыс жауап бергенде ғана жеңімпаз болады. Егер сұраққа жауап берілмесе, оқушы орындықтан тұрып кетеді

Жаңа сабақты түсіндіру.

Тұқымның өсіп-жетілуі үшін



Ылғал ауа жылу

5 Сº - қарабидай, арпа, сұлы, зығыр,беде, жоңышқа, асбұршақтар

10 Сº - жүгері, күнбағыс

10-15 Сº - асқабақ, қауын, қияр, күріш, мақта, темекі


Оқушылар тақырыпты меңгере отырып, негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп жазады

ІІ. Операциялық кезең

«Ұқсастық пен даралық» әдісі

Су жылу

Ауа жарық

ұқсастығы




Оқушылар «Ұқсастық пен даралық» әдісі арқылы берілген тапсырманы толтырады.

«Серпілген сауалдар»

1.Тұқымның өнуіне қажетті жағдайларды атап, тәжірибені түсіндіріңдер?

2.Өскін дегеніміз не?

3.Тұқымның өнуі үшін қоректік заттарды қадан,қалай аталады?

4.Су тұқымның өнуіне не үшін қажет?

5.Тұқымның өнуіне ауа не үшін қажет?

6.Жануарлар, жәндіктер, құстар арқылы таралатын жемстер мен тұқымдардың ерекшеліктерін түсндір.

Оқушылар серпілген сұрақтарға жауап береді

ІІІ. Рефлексиялық кезең

Бағалау. Смайликтер

Оқушылар смайликтер арқылы бір-бірін бағалайды

Үйге тапсырма.

Тақырыпты оқу

Не сәтті болды?

Не сәтсіз болды?





























© 2010-2022