- Преподавателю
- Биология
- Урок біології у 6 класі Біологія наука про життя
Урок біології у 6 класі Біологія наука про життя
Раздел | Биология |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Бабенко І.А. |
Дата | 07.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Урок № 1
Тема : Біологія - наука про живу природу .
Мета :
Навчальна : ознайомити учнів з біологією - як системою наук про живу природу ; історією розвитку біології , ознайомити учнів з правилами користування підручником і додатковою літературою , з правилами техніки безпеки під час уроків у кабінеті біології ; пояснити важливість вивчення науки біологія у школі .
Розвиваюча : розвивати уміння аналізувати і синтезувати даний матеріал , усну мову учнів , розвивати навички критичного мислення , екологічне мислення .
Виховна : виховувати любов до живої природи , виховувати у учнів увагу , дисциплінованість , самостійність у роботі , створити дружню атмосферу .
Обладнання : підручник , презентація , гербарії рослин ; таблиці із зображенням рослин , тварин , грибів , бактерій , портрети давньогрецьких вчених .
Основні поняття і терміни : біологія , ботаніка , зоологія , мікологія , мікробіологія , екологія .
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності .
Наука цікава - вивчає життя,
Від неї залежить людей майбуття.
Біос - життя, а логос - наука.
Ця біологія цікава штука.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Біологія (від грец. біос - життя, логос - наука, вчення) - це наука про життя
Така назва науки була запропонована в 1802 р. німецьким ботаніком Л. Х. Тревіранусом і видатним французьким вченим Ж. Б. Ламарком.
Перші відомості про біологію
Біологія бере свій початок ще з глибокої давності
Перші відомості про живі організми почала нагромаджувати ще первісна людина. Живі організми давали їй їжу, матеріал для одягу і житла. Вже в той час людина не могла обійтися без знань про властивості рослин, місця їх зростання, строки дозрівання насіння і плодів, місця мешкання і звички тварин, на яких вони полювали, хижих і отруйних тварин, які могли загрожувати їх життю.
Так поступово збиралися відомості про живих істот. Значний фактичний матеріал про живі організми було зібрано відомим лікарем Давньої Греції Гіппократом (близько 460 - 322 р. до н. е.). він описав понад 500 видів тварин.
Аристотель цікавився будовою і способом життя тварин, він заклав основи зоології. Першу спробу систематизації знань про рослини зробив давньогрецький природодослідник Теофраст (372 - 287 р. до н. е.).
Різноманітність біологічних наук
Робота зі схемою яку склали учні коли називали живі організми нашої планети . Учні записують у зошит .
IV. Узагальнення знань учнів
1. Що вивчає біологія ?
2. Які біологічні науки ви знаєте ?
3. Що спільного між цими науками ?
4. Коли виникла наука біологія ?
5. На схему біологічні науки , наклеїти зображення відповідних організмів.
V. Підведення підсумків уроку
VI. Повідомлення домашнього завдання