ҚМЖ Ботаника-өсімдіктер жайлы ғылым. 6 сынып

Раздел Биология
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Тексерілді»

Директордың оқу

ісі жөніндегі орынбасары

________ Қожахметов Қ.

Қысқа мерзімдік жоспар №1 2015ж.

Сабақтың тақырыбы: Кіріспе. Ботаника - өсімдіктер туралы ғылым. Жер бетінде өсімдіктердің көптүрлілігі туралы жалпы мәліметтер. Ботаникалық білімнің негізгі қолданылуы. Өсімдіктердің табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы. Қазақстанда кең таралған өсімдіктер.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік. Пәннің мақсаты, міндеті, зерттеу объектісі туралы мәлімет беру.

Тәрбиелік. Оқушыларды өмір қауіпсіздік ережесін сақтауға баулу.

Дамытушылық. Оқушылардың өз бетінше жұмыс істеу дағдысын дамыту, тапсырманы орындауда әдістерді өзі таңдай алуына ықпал ету.

Сабақтың нәтижесі: Биолгия пәнінің мақсаты, ботаниканың зерттеу объектісі, ботаникалық білімнің негзігі қолданылуы туралы толық мәліметті білу керек, меңгеру керек.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Триангуляция әдісі, Айғақ па, пікір ме? Эссе жазу

Сыныбы: 6 сыныптар.

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау

Қолданылатын ресурстар

1 мин.

Кіріспе

Сәлемдесу.

Оқушылардың назарын сабаққа аударып, бастайды.


.

1 мин

Топтастыру

Оқушыларды сурет арқылы топқа бөледі

Оқушылар 4 топқа бөлінеді

Топтық ереже

Рөлдерді өзара бөлісу.

Оқушыларды топтық ереженің шарттарын құрастыруға бағыттайды.

Оқушылар топтық ережені еске түсіріп, қайталап шығады.

Плакат

7 мин.

Таныстырылым

тақырыпқа жасалған таныстырылымда берген материалды оқушыларға оқытады. Сыныппен байланыс жасайды.

Таныстырылымды оқиды, түсінеді, біледі. Тақырыптың мазмұнын ашады.


таныстырылым.

15 мин

Негізгі бөлім

Триангуляция әдісі арқылы тақырыпты меңгеру.

Оқулықта берілген мәтінді 3 бөліп триангуляция әдісі арқылы оқушылардың бірін - бірі оқытуына ықпал жасайды. Индекстелген АВС әріптерін үлестіріп, тапсырманы орындауға нұсқау береді.

А әріптер мәтіннің 1-ші абзацын, В әріптер мәтіннің 2-ші абзацын, С әріптер мәтіннің 3-ші абзацын оқып шығады. А1-В1-С1 бірігеді, А2-В2-С2 бірігеді тағы осы тізбекпен оқушылар бірігіп, бір біріне өздерінің абзацтарында берілген материалды түсіндіреді.(Оқушылар бір-біріне ЖАДА бола алады)

8 мин

Айғақ па, пікір ме?


Мұғалім жаңа сабақты пысықтауда оқушыларға жұмыстың орындалу барысын түсіндіреді. Мұғалімнің нұсқауын орындайды.

Әр топ 5 сөлемнен жазады. Ол сөйлемде берілген мәлімет айғақ па, пікір ме оқушылар ажыратып айтып беруі тиіс.

Мұғалім бағалайды

Плакат, маркер

10 мин.

Эссе жазу.

Өсімдіктерді не үшін қорғау қажет? Тақырыбында эссе жазу.

Эссе критерийлері:

  1. 10 сөлемнен кем емес.

  2. Өсімдік туралы, гүл туралы мақал, нақыл сөздер.

  3. Өз тарапынан өсімдіктерді қорғау үшін қандай үлес қосқысы келеді?

Оқушылар критерийлерге сүйене отырып, тақырып бойынша эссе жазады.

Эссенің критерийлеріне сәйкес бағалайды.

2-мин

Бағалау

оқушыларды бағалайды.

Бас бармақ арқылы бір - бірін бағалайды.

Мұғалім оқушыларға формативті баға береді.

2 мин

Рефлексия

  1. Нені жақсы түсіндім?

  2. Маған не қиын болды?

  3. Келесі сабақта толығырақ түсінгім келеді.

Шығу парағын толтырды

Парақшалар

1 мин

Үйге тапсырма

Мәдени өсімдіктер

Мұғалім: Лесова С.

© 2010-2022