ҚМЖ жоспары по биологии (11 класс)

Раздел Биология
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар

Сыныбы: 11 Пәні: Биология

Сабақ тақырыбы:

Жер тарихы және оның зерттеу әдістері .

Сабақ мақсаты:

Жер тарихы және оның зерттелу әдістерімен таныстыру.

Табыс критерийлері:

Жер тарихы және оның әдістерімен танысады.

Модульдердің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО, Бағалау, АКТ, Дарынды және талантты балаларды оқыту, Оқушыларды жас ерешеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.

Сабақтың кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Керекті жабдықтар

Кіріспе

2 минут

2 минут


3 минут

Топқа бөлу нұсқау жасаймын.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.


«Ой қозғау» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұраймын.

Түрлі-түсті стикерлер түрімен 5 оқушыдан 4топқа бөлінеді.

Шеңбер болып тұрып, бір -бірлеріне тілектер айту ар қылы сыныпта ынттымақтастық атмосферасын қалыптастырады.

Сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты бекітеді. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, бір-бірлерін бағалайды.

Таратпа қағаздар

Түрлі-түсті стикерлер


Бағалау парақшасы

Жаңа сабақтың таныстырылымы

5 минут


5 минут

Білу. «Кубизм» әдісі бойынша топтық жұмыс жасатамын.


Түсіну. «Дөңгелек стол» әдісі бойынша топтық жұмыс жасатамын.

Әр топқа проблеалық сұрақтар қойып, мәселені талқылатамын.

Кубиктің 6 жағынан шыққан сұрақтарға сын тұрғысынан жауап бере отырып, талқылады, пікір алмасады.

Дөңгелек столде қойылған мәселені талқылап, пікір алмасады, диалогтік қарым-қатынасқа түседі.

Оқулық, бағалау парақшасы. кубик

Жаңа сабақты қолдану

10 минут


5 минут

Қолдану. «Стоп кадр» әдісі бойынша топтық жұмыс жасатамын.


Талдау. «Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі бойынша жұптық жұмыс жасатамын.

Топтар оқулықтағы жаңа тақыырыпты талдайды, мұғалім стоп кадр деп айтқан соң, оқушылар тоқтап қалады. Тақырыптың қай жерге келгенін іс-қимылмен көрсетеді. Келесі топ іс-әрекетті табады.

Қазақ-қалмақ қатынастары туралы жұпта сөйлесіп, топта талқылап, сыныппен бөліседі.

Оқулық, бағалау парақшасы


Оқулық, бағалау парақшасы

Қорытынды

5 минут

Жинақтау. Тест аламын

Сабақтан алған білімдерін қорытындылап, тест тапсырмаларын белгілейді.

Бағалау парақшасы, тест парақшасы

Бағалау

4 минут

Сыныптасын критериалды бағалау.

Ауызша мақтау, мадақама арқылы формативті бағалаймын.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, бір-бірлерінбағалайды.

Сабақтыңі әр кезеңінен кейін ауыызша, мақтау, мадақтау арқылы ынталанады.

Бағалау критерийі, бағалау парақшасы

Рефлексия

3 минут

«Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын стикерге жауап бергізу.

«Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын стикерге түсіреді.

Рефлексия парағы, стикерлер

Үйге тапсырма беру

1 минут

«Жер тарихы және оның зерттеу әдістері» туралы эссе жазу.

Күнделікке жазып алады.

Күнделік

Бүгінгі сабақтың ұтымды тұстары:

Кездескен кедергілер:

Кедергіні жою жолдары:






© 2010-2022