Организмдердің жеке дамуының элементарлық түсінігі

Раздел Биология
Класс 10 класс
Тип Видеоуроки
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Биология пәнінің мұғалімі:Мусаева Меиркул

Тарбағатай ауданы

«Жетыарал орта мектебі»КММ

Пәні: Биология

Сынып: 9

Мерзімі:

Тақырыбы: Организмдердің жеке дамуының элементарлық түсінігі. Жасушалардың бөлінуі, өсуі, жіктелуі, органогенез, даму, қартаю, даралардың өлуі. Ұрықтардың ұқсастығы

Мақсаты

Организмдердің жеке дамуының элементарлық түсінігі. Жасушалардың бөлінуі, өсуі, жіктелуі, органогенез, даму, қартаю, даралардың өлуі. алғышарттарымен таныстыру.

Күтілетін нәтиже:

білімдері кеңейеді. Организмдердің жеке дамуының элементарлық түсінігі. Жасушалардың бөлінуі, өсуі, жіктелуі, органогенез, даму, қартаю, даралардың өлуі. алғышарттарымен танысады.

Сыни ойлана алады.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Аквариум» әдісі, «Екі түрлі жазба» стратегиясы, семантикалық карта. Биологиялық диктант.

Модульдердің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық-коммуниациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе бөлім

2 минут


5 минут

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.


«Аквариум» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.


Әр топ шығып, өздеріне өтілген тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы өтілген материалды естеріне түсіреді.


Сыныптасын критериалды бағалау.
Көне тиындардың түрлерімен формативті бағалау.


Бағалау парақшасы, көне тиын түрлері

2 минут

Топқа бөлінуге нұсқау жасаймын. Әр топқа мақалдың бөліктері жазылған қима қағаздарды беру арқылы топқа бөлемін.

Топ мүшелері қима қағаздан шыққан мақалдың бір бөлігімен топқа бөлінеді.

«Мектеп», «кеме», «білім», «теңіз».

Қима қағаздар

Жаңа сабақ

таныстырылымы

15 минут

«Екі түрлі жазба күнделігі» стратегиясы бойынша топтық жұмыс жасатамын.

4 топқа жаңа тақырып бойынша 4 түрлі тақырыптар беріп топтық жұмыс жасатамын.

Плакат тарқатып беріп, тапсырманы түсіндіріп беремін.

Тапсырманы мұқият тыңдап, плакатты екі бөлікке бөліп, берілген тақырыпты оқулықтан оқып шығады. Берілген тақырыптан әсер еткен тұсын плакаттың бір бөлігіне жазса, екінші бөлігіне неліктен әсер еткендігі туралы ойларын жазып, дәлелдейді.

Сыныптасын критериалды бағалау.
Көне тиындардың түрлерімен формативті бағалау.

Оқулық, плакат, маркер, көне тиын түрлері, бағалау парақшасы.

Жаңа сабақты қолдану

8 минут

Семантикалық карта парақшасын тарқатып беремін. Семантикалық картаны толтыру үлгісін интербелсенді тақтадан көрсетемін.

Интербелсенді тақтадан тапсырманың үлгісін көріп, семантикалық картаны толтырады.

Сыныптасын критериалды бағалау.
Көне тиындардың түрлерімен формативті бағалау.

Интербелсенді тақта, бағалау парақшасы, көне тиын түрлері, семантикалық карта.

Қорытынды

5 минут

Биологиялық диктант алу арқылы жаңа сабақты қорытындылаймын.

Жаңа тақырыптан алған білімдерін қорытындылап, интербелсенді тақтадан көрсетілген биологиялық диктантты жазады.

Сыныптасын критериалды бағалау.
Көне тиындардың түрлерімен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, көне тиын түрлері

3 минут

Бағалау. Көне тиын түрлерімен формативті бағалау.

Көне тиын түрлерін оқушының жауаптарына байланысты тиындарды беремін.

  • Толық түсіндім.

  • Жартылай түсіндім.

  • Мүлдем түсінбедім.

Сыныптастарын критериалды бағалатамын.

Жауап берген жауаптарына сәйкес көне тиын түрлерін алып отырады.

Сыныптасын бағалау критерийлеріне сүйене отырып бағалау парақшасымен бағалайды.

Сыныптасын критериалды бағалау.
Көне тиындардың түрлерімен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, көне тиын түрлері

4 минут

Рефлексия. Не білдім? Не білемін? Не білгім келеді? Деген сұрақтарға стикерге жазғызамын.

Берілген сұрақтардың жауаптарын стикерге түсіріп, рефлексия парағына іледі.

Рефлексия плакаты, стикерлер

1 минут

Үйге тапсырма беремін. Тест құрастыру.

Күнделікке жазып алады.

Күнделік






© 2010-2022