Среднесрочное планирование уроков по биологии 8 класс

Жалпы мақсаты:   Асқорыту жүйесі туралы білімдерін қайталай отырып, астың ауыз қуысындағы  түрлерімен таныстыру, салыстыру және жіктеу. Олардың адам өміріне пайдасы туралы мағлұматтарын дамыту. сыни ойлауға үйрену, мәселенің шешімін таба білу, зерттеушілік әңгімеге қатысып, өз пікірін көркем жеткізе білу. Өзгені және өзін-өзі бағалау, өзін-өзі реттеу.Сабақтың мақсаты –  Астың ауыз қуысында қорытылуы туралы  білімдерін жетілдіру және асқорыту мүшелерінің  құрылысы, ерекшелігі,  қызметі жіне  адам... Күтілетін нәтиже: - мәтінді  саралайды. -өз ойларын  ортаға салады; -пікір алмасады. ; -сындарлы сөйлей білуге ынталанады. -оқушылар өздерінің қабілеттерін дамыта алады; -өзін-өзі реттеуге ұмтылады. -ақпараттық-коммуникациялық технологияны қолданады .
Раздел Биология
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Орта мерзімді жоспар


Пәні:биология 8- класс Пән мұғалімі: Жолдасов Аманкелди Жоламанович

Оқыту мақсаттары мен нәтижелері. Осы сабақтар сериясының соңында Сіздің оқушыларыңыздың қандай білімі, біліктілігі мен түсініктерін қалыптастырғыңыз келеді

Белсенді жұмыс түрлері. (топтық жұмыс, жоба жұмысы, зерттеу жұмысы). Оқытуды жетілдіру үшін АКТ қолдана алуыңыз

ОүБ-ды Сіз қалай қолданасыз

Сыныптағы барлық оқушыларды Сіз қалай еліктіресіз (дарынды, талантты)

Сіз оқытудағы кедергілерді қалай жеңесіз

Сіздің жоспарлағаныңыз бен олардан күтілетін нәтижелерді барлық оқушылар үйренгенін қалай бекітесіз

Жалпы мақсаты: Асқорыту жүйесі туралы білімдерін қайталай отырып, астың ауыз қуысындағы түрлерімен таныстыру, салыстыру және жіктеу. Олардың адам өміріне пайдасы туралы мағлұматтарын дамыту. сыни ойлауға үйрену, мәселенің шешімін таба білу, зерттеушілік әңгімеге қатысып, өз пікірін көркем жеткізе білу. Өзгені және өзін-өзі бағалау, өзін-өзі реттеу.

1.

Сабақтың тақырыбы:

§44.Астың ауыз қуысында қорытылуы.

Сабақтың мақсаты - Астың ауыз қуысында қорытылуы туралы білімдерін жетілдіру және асқорыту мүшелерінің құрылысы, ерекшелігі, қызметі жіне адам өміріндегі пайдасы туралы білімдерін жетілдіру.

Күтілетін нәтиже:

- мәтінді саралайды.

-өз ойларын ортаға салады;

-пікір алмасады. ;

-сындарлы сөйлей білуге ынталанады.

-оқушылар өздерінің қабілеттерін дамыта алады;

-өзін-өзі реттеуге ұмтылады.

-ақпараттық-коммуникациялық технологияны қолданады .

1.Психологиялық тренинг - « Мен » ойыны.

Оқушыларды топтау

2. асқорытудың сематикалық картасын толытыру.

3. «Асқорыту жүйесі» ассоциация құру.

4. Топтық призентация

7. Оқушылар сергіту сәтіне қатысады.

8. «Қар үйіндісі» сұрақ - жауап алмасады.

9. Суреттермен жұмыс. Ауыз қуысындағы және асқазандағы мүшелерді топтастырады.

Бір-бірін бағалау

3 қол шапалақ арқылы сабаққа ынталандыру.

«2 жұлдыз, 1 тілек»

Жетондар арқыры бағалау.

Бағдаршам арқылы.

Психологиялық тренинг.

Ынтымақтаса жұмыс жасауға ұмтылыстары пайда болады.

Оқушылар бір-бірін оқытады, топта талқылайды, сұрақтар қояды, жауап береді.

Өзара оқыту арқылы дарынды балалар өз кластастарына көмектеседі.

Оқушылардың өздерінің бағалау жүргізгені олардың ерекше ынтасын оятады.


Мұғалім мен оқушы арасындағы сенімділік ахуалын орнату арқылы барлық баланы сабаққа белсенділікпен қатысады.

оқушылар

тапсырма орындауға топта еркін, бір-бірімен пікірлесе отырып кіріседі.


Оқушылар бірлесе дайындаған «2 жұлдыз, 1 тілек» арқылы сабақ барысында өзіндік бағалау жасап отырады. Сабақ соңында жетондар. Бағдаршам арқылы өзін-өзі бағалауының салыстырмалы қорытындылайды. Нәтижесі бойынша

қосымша көмек қажет оқушыларды анықталады.



2.

Сабақтың тақырыбы:

§45. Астың асқазанда қорытылуы.

Сабақтың мақсаты: асқазандағы асқорыту мүшелерінің түрлерімен танысу, маңызын білу, ақпаратты өз бетінше талдауға дағдылау , сыни ойлауға үйрену, мәселенің шешімін таба білу, зерттеушілік әңгімеге қатысып, өз пікірін көркем жеткізе білу.

Күтілетін нәтиже:

-Оқушының ойын еркін жеткізе біледі;

- мағлұматты өз бетінше оқып, ұғынады,

-АКТ тиімді қолданып, ақпаратты саралауға дағдыланады.

- кластастарымен қарым-қатынасы қалыптасады,

-оқушылар өздерін сұрақ қоя білуге дағдыланады.

1.Психологиялық тренинг-

« көңіл -күй» өткізіледі,

«кемпірқосақ» арқыла топтарға бөлінеді.

2.Оқушылар ББҮ кестесін толтыра .

3. сергіту сәті. «Мәкеңнің 4 ұлы бар».

4. ЖИГСО -1

5. Топтық призертация жасайды.

6. .Венн диаграммасын толтыру.

8. Оқушылар асқорыту тақырыбына логикалық есептер шығарады.


жұптық бағалау (бағасыз бағалау -смайлик арқылы) жүргізіледі.

Бағалуа парақшалары арқылы бірін-бірі және топты бағалады.

Жұптық бағалау

Жетондар арқылы бағалау



Барлық оқушы белсенді қатысып, өз қабілеттерін таныта алады, өзін-өзі жүзеге асыра алады, өзін дамыта алады. Қабілеттеріне қарамастан кеңейтілген тапсырмаларға тең қолжетімділік.


Балалар ақпаратты өз бетінше ұғынады және меңгере алады.


Оқушылар қабілеттеріне орай

жұмыстар атқарады.

Белсене араласады.

Әр оқушы өзінің жазба жұмысын үлгілі жұмыстармен салыстырып, өзін-өзі реттеп отырады.

Оқушылар өзінің және кластастарының оқуы үшін жауапкершілікті түсініп, өзінің және өзгенің іс-әрекетін бағалай, талдай біледі. Теориялық материалды өзінің, кластасының қалай түсінгендігі жөнінде оқушы ой түйе біледі.


3.

Сабақтың тақырыбы:

§15. Астың аш ішекте өзгеруі.

Сабақтың мақсаты -

Астың аш ішекте өзгеруі тақырыбының мазмұнын түсіну. Асқорыту мүшелерімен танысу, олардың маңызын анықтау. АКТ бойынша ақпаратты түсініп, өңдей алу. Өзін-өзі және топтарды бағалауды үйрену арқылы өзін-өзі реттеу.

Күтілетін нәтиже:

-Өз ойларын талдай және сараптай алады;

- ойлау логикасы дамиды;

-сыни тұрғыда ойлауға үйренеді;

-қалай, нені оқу керектігін үйренеді;

-ақпараттық-коммуникациялық технологияларды тиімді қолдануды, ақпаратты өңдеуді үйренеді.

психологиялық тренинг-жаттығу өткізіледі.

1.«Автор орындығы»

2. Инсерт стратегиясын пайдалану. Мәтінмен жұмыс

3.Топтық призентация дайындау, қорғау

Асқорыту мүшелері суретімен жұмыс

«Синквейн» әдісі

5 жол өлең құрастыру


Жетон арқылы бағалау

Бірін-бірібағалау.

Критериалды бағалау арқылы

Бағдаршам арқылы.

3 қол шапалақ


Оқушылар тақырып бойынша білімдерін өзектендіреді, өзін-өзі реттейді, қабілеттеріне орай өздерін дамыта алады.


Таңдау элементінің көмегімен өзін-өзі реттеуді қолдану оқушыларға қабілеттері мен қызығушылықтарына сәйкес жұмыс жасауға мүмкіндік береді.

Оқушылар өз білетіні мен ұмытқан білімдерін кластастарымен салыстыра отырып, нені және қалай оқу керектігін, білімінің нәтижесін бағалауды үйренеді.

Оқушылар қабілеттері мен қызығушылықтарына сәйкес жұмыс жасауға мүмкіндік алып, еркін жұмыс жүргізеді, оқудағы зияткерлік, эмоционалдық, әлеуметтік кедергілерді жояды.

Өзіндік ерекшеліктерін саралау арқылы оқушылардың тақырып бойынша білімдерінің қандай деңгейде екендігі анықталады.

Асқорыту тақырыбына ой толғаныс жазады.




4.

Сабақтың тақырыбы:

§47. Тамақтану гигиенасы. .

Сабақтың мақсаты: Тамақтану гигиенасы және асқазан-ішек ауруларының алдын-алу туралы білімдерін қалыптастыру. Ақпаратты өз бетінше меңгеру, зерттеушілік көрініске қатысып, өз пікірін көркем жеткізе білу, АКТ бойынша ақпаратты түсініп, өңдей алу,

Күтілетін нәтиже:

-өзін-өзі критерий бойынша бағалай білуге дағдыланады;

-коммуникативтік қабілеттерін дамытады;

- сыни ойлай білуге үйренеді; ақпараттық-коммуникациялық технологияны тиімді қолдана біледі, ақпаратты сараптап қолдана алады.

психологиялық тренинг-жаттығу өткізіледі.

«қанталапай» асықтар арқылы топтарға бөліну.

1.Суреттерді топтастыру.

2. Сергіту сәті

3.Топпен жұмыс.

4.Тест жұмыстарын жазады .

Суреттермен жұмыс.


Жетондар арқылы ынталандыру.

«2 жұлдыз, 1 тілек»

Бірін бірі бағалау.

Өзін-өзі және бірін-бірі парақшалар арқылы бағалау.





Шешімдері алдын-ала анықталмаған элементтері бар тапсырмаларды зерттеу.

Оқушыларға өздерінің неге қол жеткізетіндігіне қабілетті екендігіне көздерін жеткізу.

Көрініске қатыса отырып, талынтары мен дарындылығы ашылды.


Мұғалімнің көмегінсіз өз ісінің көзін табады.


Алға басуды қадағалайды және қажет кезде көмек сұрайды.



Оқушының игергенін немесе игерудің қай сатысында екенін көрсетеді.

Оқушыларға өзін жетілдіруге мүмкіндік беріледі.

© 2010-2022