Сабақ жоспары. Бірлестіктердің түрлері

Раздел Биология
Класс 11 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін_______________ ______

Мерзімі

Пәні

Сыныбы

Сабақ №

Пән мұғалімі

21. 04.2015

Жаратылыс тану

5 в, г,д

№29

Шахаев Асан Сабурович

Сабақтың тақырыбы

Бірлестіктердің түрлері

Сабақтың мақсаты

1.Бірлестіктердің түрлері туралы білімдерін қалыптастыру.

2.Танымдылық, сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамытуТоппен жұмыс жасауға, сыйластыққа, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

1.Бірлестіктердің түрлерінің тіршілік әрекеттерімен танысады.

2.Бірлестіктердің түрлерін бір- бірінен ажырата біледі.

3.Термин сөздерді үйренеді.

Қолданылатын модульдер

С.Т.О.

Оқыту әдістері

Топқа бөлу, ми шабулы, мәтінмен жұмыс, постермен,диологты жұмыс.

Дереккөздер

Оқулық Жаратылыстану «Мектеп баспасы» 2014 ж.

Көрнекіліктер

Оқулық, суреттер, қағаз, қалам.

Сабақтың кезеңдері

Әдістері

Уақы

ты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Күтілетін нәтиже

Ой толғау

(қызығушы

лығын ояту.)

Топқа бөлу

Ми шабулы

15 мин

1.Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

2.Топқа бөлінуді ұсыну.

3.Үй тапсырмасын тексеру.

4.Топпен жұмыс жасауды ұсыну.

1.Бір-біріне тілек айтады.

2.Топқа бөлінеді.

3.Үй тапсырмасы бойынша топтасып

Сұрақтар дайындайды.

4.Сұрақ парақтарын топтар ауыстырып жауап қайтарады

1.Көңіл күйлері көтеріледі.

2.Үй тапсырмасы бойынша білімдері байқалады.

Мақсат қою

Топтас

Тыру

5 мин

1.Тақтаға бірлестіктер сөзін жазады.

2.Саңырауқұлақтар мен микроорганизмдердің практикалық маңызы туралы не біледі.

1.Бірлестіктің түрлерінің тіршілік әрекеттерімен аттарын тақтаға жазады..

Бірлестіктің түрлері туралы қызықтырып жүрген сұрақтарын қояды.

1.Бірлестіктің түрлері туралы білімдерін еске түсіреді.

2.Бірлестіктің түрлері тіршілік әрекеттерін бір- бірінен ажырата біледі.

Мағынаны тану

(жаңа тақырып)

Мәтінмен жұмыс.

8 мин

1.Мәтінді оқып талдау жасауды ұсынады.

2.Постермен жұмыс

1.Мәтінді оқып отырып, талдау жасайды.

Постермен жұмыс жасайды.

1.Мәтінмен жұмыс жасауды үйренеді.

Ой толғаныс

(қорытын

ды бағалау, үйге тапсырма беру)

Диологты

(жұптасып,топтасып)

17 мин

1.Топтасып талдау тапсырылады.

2.Топтарға сұрақтар таратылады. Сұрақтарға жауап беру, топ мүшелері бір-біріне көмектесу тапсырылады.

3.Бағалау табыс критерийлер арқылы бағаланады.

4.Үйге эссе жазып келу.

5. Кері байланыс

1.Топтасып талдау арқылы бір-бірін толықтырып, үйретеді.

2.Топтасып сұрақтарға жауап қайтарады және басқа топ жауаптарын бағалайды.

3.Өзін-өзі және өзара бағалау жүреді

1. Топпен жұмыс жасауды үйренеді.

2.Қойылған мақсатқа жетуге үренеді.

© 2010-2022