Биология пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар

Раздел Биология
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін: Қ.Құржыманұлы

атындағы №8 орта мектеп

әдіскері Ақбердиева Г.________

"____"________ 2014ж.

Биология пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар

Күні:

Сабағы №

Сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Жемістер.


Сабақтың мақсаты

Жемістің түзілуімен және көп түрлілігімен таныстыру.

Күтілетін нәтиже

Өсімдіктерді қорғау.

Керекті жабдықтар

Гүлдің муләжы,жемістердің суреттері

Тапсырма көздері

Сабақтың барысы

Сабақтың кезендері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

І. Ұйымдастыру



ІІ. Үй жұмысын тексеру







ІІІ. Жаңа сабақ



















ІV. Жаңа сабақты бекіту.











1. Бағалау



2. Рефлексия







V. Үй жұмысы.












Оқушылардың зиінін сабақты тыңдауға аудару. Бүгінгі сабақтың қызықты екенін айту.

1 топқа тест беру

2 топқа сәйкестендіру тестін беру

3топтан сұрақ-жауаб арқылы сұрау



  1. Жемістер туралы не білеміз?

  2. Жемістер қалай түзіледі?

  3. Жемістердің түрлері?

  4. Оқушыларға сұрақ қою арқылы өздеріне жемістердің шырынды және құрғақ болып екіге бөлінетініне көздерін жеткізу. Мысалы: алма мен жаңғақты салыстыру.

  5. Қақырайтын,қақырамайты,біртұқымды, көптұқымды жемістер туралы айту.



  1. Жемістер туралы не білдік?

  2. Жеміс қалай тісіп жетіледі?

3. Суреттен құрғақ, шырынды жемістерді табу?

4. Жемістердің адам өміріндегі маңызы?

5. Тест алу.

Оқушыларды түгел бағалау.



18. Жемістер туралы тақпақ шығару, жұмбақ ойлап табу.

Қосымша материалдарды пайдалану.



Суретпен, кеппе өсімдіктерімен жұмыс жасау.



Бір-бірін тыңдауға үйрету.

Бекітемін: Қ.Құржыманұлы

атындағы №8 орта мектеп

әдіскері Ақбердиева Г.________

"____"________ 2015ж.

Биология пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар

Күні:

Сабағы №

Сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Ашық тұқымды өсімдіктер.

6

Сабақтың мақсаты

Білімділік:оқушыларға ашық тұқымды өсімдіктердің тұқымнан көбейетінін,ағаш,бұта,қылқанжапырақты өсімдіктер екендігі, олардың түрлері,көбеюі туралы білім беру.

Дамытушылық: оқушыларды сөйлеу,сипаттау, ойлау қабілетін дамыту.

Тәрбиелік: сүлулықты бағалай білуге,адамгершілік қағидаларын оқушыларымның бойына сіңіру.

Күтілетін нәтиже

Жаңа сабақты меңгерту

Керекті жабдықтар

АКТ, плақаттар, кеппеөсімдіктер, табиғи кәрәп, суреттер,видио.

Сабақтың әдісі

Сұрақ-жауап,ауызша баяндау,өзіндік жұмыс,ой қорыту.

Сабақтың түрі

аралас


Сабақтың барысы

Сабақтың кезендері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

І. Ұйымдастыру









ІІ. Үй жұмысын тексеру





ІІІ. Жаңа сабақ

































ІV. Жаңа сабақты бекіту.









V. Бағалау

VI. Рефлексия

VII Үй жұмысы.










  • Оқушылардың зиінін сабақты тыңдауға аудару.

  • Үйренуге құмарлығын ояту

  • Ойына қозғау салу

1 топқа.Балдырлар- лабиринт шешу.

2 топқа.Мүктер- тест сұрақтар

3топтқа Қырықбуындар - виктариналық сұрақтар.

4топқа. Плауындар-биологиялық диктант

Өткенді пысықтай отырып жаңа сабаққа өту.

Өсімдіктер неше сатыға бөлінеді?

Төменгі сатыға қандай өсімдіктер жатады?

Жоғарғы сатыға қандай өсімдіктер жатады?

Ашық тұқымды өсімдіктердің қасиеттеріне, құрылысына жалпы сипаттама беру.

Қарағай- сосна

Шырша-ель

Балқарағай- листвиница

Самырсын- пихта жатады

Ашық тұқымды өсімдіктердің жалпы құрылысын, қасиеттерін оқушылардан сұрай отырып түсіндіру.

Тест . Оқушылар өздерін өздері бағалайды.



22. 1 топқа - шырша

2 топқа- қарағай

3 топқа- самырсын

4 тоқа - арша

Құралдарының түгелдігі



Бірігіп жұмыс жасау. Білмегендерге үйрету.



Оқушыларды бар ынтасымен тыңдатып, еріксіз қабылдату.



Тақырыпты өздеріне аштырту.









Қосыша материалдармен дайындалу.



© 2010-2022