- Преподавателю
- Биология
- Нуклейн қышқылы ДНҚ құрылысы және жасушадағы рөлі
Нуклейн қышқылы ДНҚ құрылысы және жасушадағы рөлі
Раздел | Биология |
Класс | 10 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Шахаев А.С. |
Дата | 01.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Бекітемін
Мерзімі | Пәні | Сыныбы | Сабақ № | Пән мұғалімі | ||||
01. 10. 2015. ж | Биология | 10а,в | №9 | Шахаев Асан Сабурович | ||||
Сабақтың тақырыбы | Нуклейн қышқылы ДНҚ құрылысы және жасушадағы рөлі. | |||||||
Сабақтың мақсаты | 1.Нуклейн қышқылы туралы білімдерін қалыптастыру. 2.Танымдылық,сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту. 3.Топпен жұмыс жасауға,сыластыққа,достыққа, қарым-қатынасқа тәрбиелеу. | |||||||
Күтілетін нәтиже | 1.ДНҚ-ның құрылысымен танысады. 2.ДНҚ-ның жасушадағы маңызы мен рөлін оқып біледі. | |||||||
Қолданылатын модульдер | С.Т.О. | |||||||
Оқыту әдістері | Топқа бөлу, ми шабул, мәтінмен жұмыс, түртіп алу.. | |||||||
Дереккөздер | Оқулық биология 10- сынып Ж.Шілдебаев,М.Мұхаммеджанов Алматы Мектеп баспасы 2014ж. | |||||||
Көрнекіліктер | Оқулық, суреттер, қағаз, қалам,тест тапсырмалары | |||||||
Сабақтың кезеңдері | Әдістері | Уақы ты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Күтілетін нәтиже | |||
Ой толғау (қызығушы лығын ояту.) | Топқа бөлу Ми шабулы | 15 мин | 1.Ынтымақтастық атмосферасын орнату. 2.Топқа бөлінуді ұсыну. 3.Үй тапсырмасын тексеру. 4.Топпен жұмыс жасауды ұсыну. | 1.Бір-біріне тілек айтады. 2.Топқа бөлінеді. 3.Үй тапсырмасы бойынша топтасып 4 тест сұрақ дайындайды. 4.Сұрақ парақтарын топтар ауыстырып жауап қайтарады | 1.Көңіл күйлері көтеріледі. 2.Үй тапсырмасы бойынша білімдері байқалады. | |||
Мақсат қою | Постермен жұмыс | 8 мин | 1Әрбір топ нуклейн қышқылы ДНҚ- туралы мәлімет береді. 2.ДНҚ-ның жасушадағы рөлі туралы білімдерін әңгімелейді.
| 1.Нуклейн қышқылы ДНҚ туралы сипаттап мысалдар келтіреді. 2.Жаңа тақырып туралы қызықтырып жүрген сұрақтарын қояды. | 1.ДНҚ-ның негізгі ерекшеліктерін есте сақтайды. 2.Сабақты талдап үйренеді. | |||
Мағынаны тану (жаңа тақырып) | Мәтінмен жұмыс. | 10 мин | 1.Мәтінді оқып талдау жасауды ұсынады. 2. Түртіп алу стратегиясы | 1.Мәтінді оқи отырып, талдау жасайды. 2.Мәтіндегі білетінін,білмейтінін түртіп жазады | 1.Мәтінмен жұмыс жасауды үйренеді. | |||
Ой толғаныс (қорытын ды бағалау, үйге тапсырма беру) | Диологты (жұпта-сып,топ-тасып)о-рындау | 12 мин | 1.Топтасып мәтінді талдауды ұсынады. 2.Топтарға сұрақтар таратылады. Сұрақтарға жауап беру, топ мүшелері бір-біріне көмектесу тапсырылады. 3.Бағалау табыс критерийлер арқылы бағаланады. 4.Үйге тапсырма 10-тест тапсырылады | 1.Берілген тапсырманы орындау арқылы бір-бірін толықтырып, үйретеді. 2.Топтасып сұрақтарға жауап қайтарады және басқа топ жауаптарын бағалайды. 3.Өзін-өзі және өзара бағалау жүреді. | 1. Топпен жұмыс жасауды үйренеді. 2.Қойылған мақсатқа жетуге үйренеді. |