- Преподавателю
- Биология
- Тыныс жүйесі. Тыныс мүшелерінің құрылысы және қызметі 7 сынып
Тыныс жүйесі. Тыныс мүшелерінің құрылысы және қызметі 7 сынып
Раздел | Биология |
Класс | 7 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Жантасова Д.Л. |
Дата | 05.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың тақырыбы: Тыныс жүйесі. Тыныс мүшелерінің құрылысы және қызметі
Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға тыныс мүшелерінің құрылысы және қызметі мен маңызы туралы түсінік беру
ә) Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын, ынтасын, білім деңгейін арттыру, ой - өрісін дамыту
б) Оқушыларды адамгершілікпен бірге ұқыптылыққа, денсаулықтарын күте білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, түсіндіру
Қолданылатын көрнекіліктер: сызба - нұсқалар, кестелер: ауа, жер туралы
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі.
ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау
Үй тапсырмасын қорытындылау
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.
ІҮ. Бекіту
Ү. Қорытынды
ҮІ. Үйге тапсырма беру.
Үй тапсырмасын пысықтау: СКТТ - сы бойынша
Анықтамасы
Құрылысы
Атқаратын қызметі
Маңызы
Қорытынды
Үй тапсырмасын қорытындылау: Жаңа сабақтың тақырыбын ашу
Пиогор кестесі бойынша
1
2
3
А
Ж
Й
Т
Б
С
Ы
Н
В
Ы
Е
С
С
Ү
І
-
3А - қанайналым дегеніміз не?
-
2Б - жүректің салмағы?
-
3Б - Жүректің 2 -ші қабатын ата
-
1В - Ең үлкен қызыл тамыр
-
1Б - Жүректің қызметін зерттейтін ғылым саласы?
-
1А - Қанды мүшелерге қай тамыр өткізеді
-
1С - Зат алмасуды жүргізетін тамыр?
-
2А - Қанды жинайтын тамыр
-
2В - Тұрақты қан қысымы
-
3В - қан қысымының жоғарылауын қалай атаймыз?
-
2С - Қан қысымының төмендеуі?
Т
Ы
Н
Ы
С
Ж
Ү
Й
Е
С
І
Жаңа сабақ: Тыныс жүйесі
Сабақтың мақсатын айта келе, тыныс мүшелерінің құрылысымен, атқаратын қызметімен, денсаулыққа маңызымен таныстыру
Бекіту: СКТТ бойынша
Анықтамасы
Құрылысы
Атқаратын қызметі
Маңызы
Қорытынды
Қорытынды: № 5 зертханалық жұмыс
Тақырыбы: Тыныс ырғақтылығының өзгеруін өлшеу
Мақсаты: Тыныс ырғақтылығының дене еңбегінен кейін бақылау.
Керекті құрал - жабдықтар: Секундомер
Орындалуы: үш оқушы қатысады
1 - ші оқушы орындыққа шығып отырған оқушының көкірек қуысының қозғалысының 1 минуттағы тыныс алуын секундомермен санайды.
1 - ші оқушы мен 3 - ші оқушы оң немесе сол қолының білегінің қызыл тамырының 1 минуттағы лүпілін санайды.
Үйге тапсырма 37 тақырып, 80- суретті салу
Оқушыларды бағалау