- Преподавателю
- Биология
- Сабақтың тақырыбы: § 56. Көбейудің маңызы, көбейу мүшелерінің құрылысы мен қызметі
Сабақтың тақырыбы: § 56. Көбейудің маңызы, көбейу мүшелерінің құрылысы мен қызметі
Раздел | Биология |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Кабаев Б.К. |
Дата | 17.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
11.04.2015 жыл | Биология пәні | ||
Сабақтың тақырыбы: | § 56. Көбейудің маңызы, көбейу мүшелерінің құрылысы мен қызметі. | ||
Сабақтың мақсаты: | Организмнің дамуы, жеке тұлғаның қалыптасуы, оған әсер ететін факторлар туралы түсінік қалыптастыру. | ||
Сабақтың міндеті: | Өз бетінше тұжырым, қорытынды жасауға, еркін жауап қатуға үйрету | ||
Нәтиже | Аналық жыныс жүйесі. Жұмыртқа жасушасының дамуы. Аталық жыныс жүйесі туралы білімдірін кеңейтеді | ||
Сабақтың түрі, типі: | Жаңа сабақты меңгерту | ||
Сабақтың әдіс-тәсілі: | Білім берудегі жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту тәсілі; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. | ||
Сабақтың көрнекілігі: | маркер, қағаздар, оқулық. | ||
Сабақ барысы: 1 мин | Қызуғушылығын ояту. Ынтымақтастық атмосферасын құру. | ||
Үй тапсырмасын бақылау және жинақтау. 6 мин | 1. Теріде түзілетін дәрумен түрі. (Д) | ||
Жаңа сабақ: | § 56. Көбейудің маңызы, көбейу мүшелерінің құрылысы мен қызметі. | ||
Кезең | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
Білу 10 мин | Оқушыларға ойтүрткі жасау. Оқушылардың алдына сұрақ қоя отырып, мәселенің тақырыбын ашу | Оқушылар жеке жұмыс жасайды. | |
Түсіну 7 мин | Мәтінмен танысып, жаңадан терминдерді жазып алыңдар. | Жеке жұмыс Даралық ой туғызу, жеке тұлға пікірі. | |
Қолдану 7 мин | Көбею туралы түсінікті толықтыру | Топтық жұмыс. Өз ойларын қорғайды. | |
Талдау 5 мин | Көбею мүшелерінің құрылысының ерекшеліктері | Топтық жұмыс ретінде орындайды. | |
Жинақтау 7 мин | Бастапқы пікірлерді шолу. | Оқушылардың сабақ соңындағы түйін сөзі. Не білдім? Не білемін? Білгім келеді? | |
Бағалау 2 мин | Оқушыларды сабаққа қатысу белсенділіктеріне және жауаптарына қарай өздерін - өзі бағалайды. Мынадай критерилер бойынша бағаланады. Суреттің салынуы, атаулары және жіктелуіне, қорғалуына байланысты. Ең жоғарғы балл: 5 балл Бағалаудың шартты белгілері + 5 балл ( толық сәйкес) + 4 балл ( толымсыз сәйкес) + 2-3 балл (жартылай сәйкес ) - 0-1 балл (толығымен сәйкес емес)Сауалнама: Сұрақтарың бар ма? Бүгінгі сабақ ұнады ма? Ұнаса, несімен ұнады? Үйге тапсырма: Келесі тарауды оқып, қосымша ақпарат жинап келіңдер. Менің пікірім: Сабақ аяқталды. Рахмет. Сау болыңдар. | Оқушылар өздерінің жауаптары мен жасаған жұмыстарына талдау жасап, бағалау |