Поурочный план по биологий на казакском языке на тему Қолға үйретілген аңдар (7 класс)

  Биология 7-сынып Тақырыбы Қолға үйретілген аңдар Мақсаты Қолға үйретілген жануарлардың жабайы ата-тектен шығуы жөнінде түсіну. Қолтұқымдардың әртүрлілігі мен олардың адамның пайдалануы туралы білімді тереңдетіп, танымдық және шығармашылық қабілетті дамыту. Сілтеме 1.     Оқулық 2.     «Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде» 3.     Интернет материалдары Оқу нәтижелері -        Қолға үйретілген хайуанаттар туралы түсінік қалыптасады. -        Сабақ барысында оқушыларда өз беттерінше білім алу дағдылары қалыптасады. -        Логикалық ойлауы мен шығармашылық қабілеттері дамиды. Әдіс-тәсілдер Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер: Топтастыру технологиясы Негізгі ресурстар АКТ, стикер, карточкалар, маркер, плакаттар, презентация.   Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті 1.Ұйымдастыру Үй хайуанаттарының суреті бар карточкалар арқылы төрт топқа бөліну -        Карточкалар арқылы топқа бөлінеді. -        Топ басшысын сайлайды. -        Топ ережесімен танысады. Сергіту сәті: Сыныпта псиихологиялық ахуал қалыптастыру үшін сергіту сәтін ұйымдастыру Үй жануарларының дыбысын шығару, табу. Үй тапсырмасын сұрау «Ой қозғау», «Қаламсап» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді: ·       Сүтқоректілерді зерттейтін ғылым? ·       Сүтқоректілер қандай экологиялық топтарға бөлінеді? ·       Сүтқоректілер қазіргі кезде қандай класс тармағына жіктеледі? ·       Қазіргі сүтқоректілерді неше топқа бөлеміз? ·       Қазақстанда сирек кездесетін жануарлардың қорғалатын аймақтары бар ма, саны қанша? ·       Қазақстанда сүтқоректілердің қанша отряды таралған? ·       Тақтұяқтылар отрядына жататын аңдарды ата? ·       Жұптұяқтылар отрядына... І. Қызығушылықты ояту І.Білу «Миға шабуыл» Қолға үйретілген жануарлардың арғы тегі туралы слайд пайдалану арқылы таныстыру. Үй хайуанаттарын дәптерлеріне жазғызу. Слайд суреттерді пайдалану арқылы тақырыпты ашады. ІІ.Мағынаны ашу ІІ. Түсіну Топ «Топтастыру» әдісі арқылы үй хайуанаттарын тауып жазады. І топ жылқы жануарына ІІ топ түйе жануарына ІІІ топ сиыр жануарына ІV топ қой жануарына қатысты кластер, постер құрастырады және қорғайды. ІІІ. Қолдану Кітаппен жұмыс ІV. Талдау Әр топ кесте толтырады V. Жинақтау Синквейн арқылы қорыту І топ «Жылқы» ІІ топ «Сиыр» ІІІ топ  «Қой» ІV топ  «Түйе» БҮҮ кестесінің 3 бөлімін толтырады. VІ. Бағалау Формативті бағалау: топтық, өзара, жеке бағалау. Бағалау парағын қарап, оқушыларды бағалаймын. Жиынтық бағалау Үйге тапсырма §60,61,62,63 Үй тапсырмасын білу, күнделіктеріне жазып алу. Рефлексия 1.Бүгінгі сабақта қандай жаңа тың мәселелер туралы білдіңіз? 2.Сен үшін ең пайдалы болғаны не? Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерге жазып, «Білім ағашына» ілу.    
Раздел Биология
Класс 7 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Маңғыстау облысы Қарақия ауданы Жетібай селосы №8 орта мектебі

Биология пәні мұғалімі Дуйсебекова Айнур Хибадуллаевна


Биология

7-сынып

Тақырыбы

Қолға үйретілген аңдар

Мақсаты

Қолға үйретілген жануарлардың жабайы ата-тектен шығуы жөнінде түсіну. Қолтұқымдардың әртүрлілігі мен олардың адамның пайдалануы туралы білімді тереңдетіп, танымдық және шығармашылық қабілетті дамыту.

Сілтеме

  1. Оқулық

  2. «Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде»

  3. Интернет материалдары

Оқу нәтижелері

  • Қолға үйретілген хайуанаттар туралы түсінік қалыптасады.

  • Сабақ барысында оқушыларда өз беттерінше білім алу дағдылары қалыптасады.

  • Логикалық ойлауы мен шығармашылық қабілеттері дамиды.

Әдіс-тәсілдер

Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер:

Топтастыру технологиясы

Негізгі ресурстар

АКТ, стикер, карточкалар, маркер, плакаттар, презентация.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1.Ұйымдастыру

Үй хайуанаттарының суреті бар карточкалар арқылы төрт топқа бөліну

  • Карточкалар арқылы топқа бөлінеді.

  • Топ басшысын сайлайды.

  • Топ ережесімен танысады.

Сергіту сәті:

Сыныпта псиихологиялық ахуал қалыптастыру үшін сергіту сәтін ұйымдастыру

Үй жануарларының дыбысын шығару, табу.

Үй тапсырмасын сұрау

«Ой қозғау», «Қаламсап» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау

Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап береді:

  • Сүтқоректілерді зерттейтін ғылым?

  • Сүтқоректілер қандай экологиялық топтарға бөлінеді?

  • Сүтқоректілер қазіргі кезде қандай класс тармағына жіктеледі?

  • Қазіргі сүтқоректілерді неше топқа бөлеміз?

  • Қазақстанда сирек кездесетін жануарлардың қорғалатын аймақтары бар ма, саны қанша?

  • Қазақстанда сүтқоректілердің қанша отряды таралған?

  • Тақтұяқтылар отрядына жататын аңдарды ата?

  • Жұптұяқтылар отрядына қандай аңдар жатады?

І. Қызығушылықты ояту

І.Білу «Миға шабуыл»

Қолға үйретілген жануарлардың арғы тегі туралы слайд пайдалану арқылы таныстыру. Үй хайуанаттарын дәптерлеріне жазғызу.

Слайд суреттерді пайдалану арқылы тақырыпты ашады.

ІІ.Мағынаны ашу

ІІ. Түсіну

Топ «Топтастыру» әдісі арқылы үй хайуанаттарын тауып жазады.

І топ жылқы жануарына

ІІ топ түйе жануарына

ІІІ топ сиыр жануарына

ІV топ қой жануарына қатысты кластер, постер құрастырады және қорғайды.

ІІІ. Қолдану

Кітаппен жұмыс

ІV. Талдау

Әр топ кесте толтырады

V. Жинақтау

Синквейн арқылы қорыту

І топ «Жылқы»

ІІ топ «Сиыр»

ІІІ топ «Қой»

ІV топ «Түйе»

БҮҮ кестесінің 3 бөлімін толтырады.

VІ. Бағалау

Формативті бағалау: топтық, өзара, жеке бағалау.

Бағалау парағын қарап, оқушыларды бағалаймын.

Жиынтық бағалау

Үйге тапсырма

§60,61,62,63

Үй тапсырмасын білу, күнделіктеріне жазып алу.

Рефлексия

1.Бүгінгі сабақта қандай жаңа тың мәселелер туралы білдіңіз?

2.Сен үшін ең пайдалы болғаны не?

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерге жазып, «Білім ағашына» ілу.



© 2010-2022