Биологиядан сабақ Шала және толық түрленіп дамитын бунақденелілер (7сынып)

Раздел Биология
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы: 7 пәні: биология күні: 19.01.2016

Тақырыбы: .

Сабақтың мақсаты: Шала түрленіп және толық түрленіп дамитын бунақденелілер

Сабақтың міндеті:

1.Оқушыларға шала,толық түленіп дамитын бунақденелілер және олардың пайда -зияны туралы түсінік беру;

2.Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын оятуарқылы танымдыққабілеттерін дамыту;

3.Тазалыққа,ұқыптылыққа тәрбиелеу.Табиғатқа деген сүйіспеншілігін арттыру.

Күтілтін нәтиже:

-Бунақденелілер туралы білімдерін толықтырады.Ұжыммен жұмыс жасауды,бірін-бірі тыңдауды және пікірлеріне сыйластықпен қарауға үйренеді.Сабаққа қызығушылық артады,әр оқушы өз қабілетін танытуға тырысады.

Сілтеме: оқулық,ғаламтор,әдістемелік нұсқаулық

Әдіс-тәсілдер: «Жүректен жүрекке, ББҮкестесі, «Жигсо» әдісі, «Көршіңе әңгімеле»,«Ыстық микрофон»,Эссе жазу

Қажетті құрал жабдықтар: интреактивті тақта, АКТ, маркер, стикер

Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

5 мин

псхологиялық сәт

«жүректен- жүрекке»

Топқа бөлу





Шеңберге тұрғызамын, жүреккешені ұсынамын

Бір-екіге саналу арқылы топқа бөлу

Шеңберге тұрады, жүрекшені пайдалана отырып бір-біріне тілек айтады жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады.

Санамақ арқылы топқа бөлінеді


Білу 2 минут

Топтық жұмыс

Сызықтық диктант « +» «-»

Тапсырмаларды орындайды



Түсіну 6 минут

Оқушылардың теориялық түсініктері тексеріледі

ББҮ кестесі

ББҮ кестесін ұсынамын

білемін

Білгім келеді

үйрендім

Жануарлар

туралы



Кестені толтырады

Талдау теориясы 8 минут

«ЖИКСО»әдісі

Постер мен жұмыс.

Оқулықтан мәтінді өз беттерінеше оқу тапсырамын

Шала түрленіп дамитын бунақденелілер туралы үйренген,білген білімдерін постерге түсіріп,қорғауды ұсынады.

Мәтінді өз беттерінше оқиды,топта талдайды

Топтағы оқушылар өз қабілеттерін танытуға тырысып,жұмысты өзара бөліседі,бірі сурет салады,бірі баяндауға дайындалады,бірі ұйымдастырады,бірі басқа ақпарат жинайды,бірі уақытты өлшейді,бірі хатшы болып жазады жиналған және өздері оқып үйренгендерінен. Уақытты тиімді пайдаланып қорғау



Қолдану 10 минут

«Көршіңе әңгімеле»

Жұптық жұмыс

Сергіту сәті

Мақсаты: дене қимыл қозғалысын жасату

Мәтінді оқып көршісіне баяндау



АКТ- дан музыкалық бейне баян ұсынамын

Жұбымен презентация жасайды

Музыкамен бірге дене қимыл қозғалсын жасайды.

Жинақтау 8 минут

ББҮ кестесі

Бүгінгі сабақта бунақденелілер туралы алған білімдерін қорытындылау мақсатында ББҮкестесінің 3-ші графасына не үйренгендері туралы жазу тапсырылады

Оқушылар жануарлардың жіктелуі туралы алған білімдерін тиянақтап қысқаша түсініктерін «үйрендім»графасына жазып толтырады

Баға беру практикасы 4 минут

«Ыстық микрофон»



Сен қалай ойлайсың егер......... болса, қалай болар еді деген ой қозғау сұрақтары арқылы сабақты қорытындылаймын

Сауалдарға жауап береді

Бағалау 2 минут

Топтардың бағаларын жинақтап, қорытынды баға қою

Смайликтер арқылы бағалаймын

Үйге тапсырма

Оқулықтан § оқу интернеттен бунақденелілер туралы мәліметтер жинау

Эссе жазу

Күнделіктеріне тапсырманы жазады

Рефлексия

Стикер таратып беремін

Стикерлерге сабақтан

алған әсерлерін жазады



© 2010-2022