Конспект урока по биологии на тему Цитоплазма. Эдоплазмалық тор

Сабақтың мақсаты Жасуша органоидтары, өсімдік және жануар жасушаларының цитоплазмасының құрылымын салыстыра отырып алғашқы білімдерін дамыту. Күтілетін нәтиже Оқушылар жасуша органоидтары, өсімдік және жануар жасушаларының ерекшеліктерін, прокариоттар мен эукариоттардың айырмашылықтарын нақты ұғады, микроскоппен жұмыс істеу машығын жетілдіреді, теория мен практиканы байланыстыра алады. Мәтінмен жұмыс жасау арқылы қажетті ақпаратты тауып, оны өңдеу арқылы қорытынды жасау дағдыларын дамытады. Саба...
Раздел Биология
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып

10

Пән

Биология


Тақырыбы

Цитоплазма.Эдоплазмалық тор


Мақсаты

Жасуша органоидтары, өсімдік және жануар жасушаларының цитоплазмасының құрылымын салыстыра отырып алғашқы білімдерін дамыту


Күтілетін нәтиже

Оқушылар жасуша органоидтары, өсімдік және жануар жасушаларының ерекшеліктерін, прокариоттар мен эукариоттардың айырмашылықтарын нақты ұғады, микроскоппен жұмыс істеу машығын жетілдіреді, теория мен практиканы байланыстыра алады. Мәтінмен жұмыс жасау арқылы қажетті ақпаратты тауып, оны өңдеу арқылы қорытынды жасау дағдыларын дамытады.


Сабақтың түрі

Аралас сабақ


Көрнекіліктер

Интернет ресурстар,ес картасы ,микроскоп,микропрепараттар, стикерлер, оқулық




Сабақ

тың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту әдістері

Оқыту модуль

дері

Ресурстар

Ұйымдас

тыру кезеңі

Кіріспе

Оқушылармен амандасу,

назарын сабаққа аудару

Оқушыларды тренинг арқылы топқа бөлу

Бағалау парақтарын үлестіру(критериалды)

Оқу құралдарын дайындау.

Топқа бөліну

Диалогты

оқыту

ББЖТ

Білу








Оқушылардың базалық

білімдерін жаңғырту мақсатында ,жасуша туралы білімдерін анықтауға тапсырмалар беріледі, орындалу реті мен бағалау критерийлерін анықтайды.

«Внутренняя жизнь одной клетки» атты бейнефильм көрсету

Бейнефильм туралы қандай пікір айтамыз?

1-топ Цитоплазманың құрылысы

2топ:Эндоплазмалық тор

Оқушылар жасуша туралы білетін мәліметтерін ортаға салады,бірінің жауабын бірі толықтырады,диалогқа түседі

Зерттеушілік

Әңгіме

Топтық

жеке

жигсо

инсерт



ОБ және ОҮБ

СТО

ББЖТ

ИТ

Оқулық

Бағалау парағы

түсіну

Оқушыларға құрылымдық схеманы пайдалана отырып, жаңа сабақтың мазмұнын меңгеруге бағыттау. Оқулықтың мәтінмен жұмыс.

Оқулықтан мәтінді оқып,меңгереді, талдау жасайды

Ес картасын құрады

Қорытындылайды және қорғайды

Топтық

Жұмыс

инсерт

СТО

Дарынды оқушылармен

Ес картасы

маркерлер

қолдану

№2 зертханалық жұмысты орындау

Оқушылар дайын микропрепараттардан

өсімдік және жануар жасушасын қарайды

Оқушылар 1.Жұмыстың мақсатын айқындайды. 2.Жануар және өсімдік жасушаларының дайын микропрепараты

мен танысады, 3.Өсімдік ұлпаларынан препараттар жасап қарайды4.Қорытынды

жазады.

Жеке

Жұптық

жұмыс

Зерттеуші

диалог

СТО

Микроскоп

микропрепараттар

Анализ

Мұғалім жасушадағы

органоидтардың құрылысы мен топтарына талдау жасау үшін оқулықтағы кестелерді талдауды

ұсынады .оқушылардың жауабын тыңдайды,

толықтырады.

Оқушылар оқулықпен ,интернет ресурстарымен жұмыс істейді .Кестені толтырады,жасуша органоидтарының қызметін талқылайды.Өсімдік пен жануарлардың жасушасын салыстырады

Топтық

жұмыс.

Диалог

ББАЖТ

СТО

АКТ

ИТ

Оқулық

дәптер

Синтез

Оқушылардың жауабын тыңдайды.

Сұрақ қою арқылы тақырыпты қорытындылайды.

Оқушылар өсімдік пен жануар жасушасының құрылысын,органоидтарын айқындап, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ажыратады.Прокариоттық және эукариоттық жасушалардың құрылысы туралы қорытынды жасайды.

Жеке

Жұптық

жұмыс

диалог

ББАЖТ

СТО

АКТ

бағалау

Мұғалім топтық және

жұптық жұмыстарды,кейбір

оқушыларды жеке

бағалайды.Оқушылардың жиынтық бағаларын шығарады.

Сабақтың мақсатына орай қандай

нәтижеге қол жеткенін,өзін өзі

бағалайды.(рефлексия)

Оқушылар өзін-өзі және өзара бағалау жасайды.

Бағалау парағын толтырады

СТО

Диалогтық

Жиынтық

бағалау

Үйге тапсырма

Күнделікке үй тапсырмасын жазу




© 2010-2022