План по биологии на тему Қосмекенділер класы

Раздел Биология
Класс 7 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Қосмекенділер класы

Сабақтың мақсаты:

1.Қосмекенділердің сыртқы және

ішкі құрылысы,отрядтары, көбеюі мен

дамуы туралы алған білімдерін тексеру;

2. Қосмекенділер туралы білімдерін

дамыту;

3. Жеке және топпен жұмыс істеуге

үйрету, қосмекенділердің маңызын

біліп, оларды қорғауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы

Сабақтың әдісі: Әңгіме, сұрақ-жауап,

миға шабуыл, кім шапшаң.

Сабақтың модулі: АКТ (ақпараттық

коммуникативтік технология). Деңгейлік технология.

Сабақтың көрнекілігі: кесте, сөзжұмбақ, суреттер, ылғалды препараттар.

Сабақтың өту барысы:

  1. Ұйымдастыру: сәлемдесу, белгілеу, назарларын сабаққа аудару,

сабақтың кезеңдерімен таныстыру; Психологиялық дайындық.

II. Үй тапсырмасын тексеру: Деңгейлік тапсырмалар және миға шабуыл әдісі бойынша слайдта берілген сұрақтарға жауап беру.

А

1.Класс неліктен қосмекенділер деп аталған? Олардың сыртқы құрылысы қандай?

2.Қосмекенділер класы қандай отрядтарға

бөлінеді? Олардың түрлері...

3. Қосмекенділердің ас қорыту жүйесі қандай?

4.Ересек қосмекенділер қандай мүшелері

арқылы тыныс алады?

В

1.Қосмекенділердің қаңқа бөлімдерін атаңдар.

2.Қосмекенділердің қан тарау жүйесінің

қандай ерекшеліктері бар?

3. Зәр шығару жүйесі қандай?

4.Жетісулық бақатістің құрылыс

ерекшеліктерін сипаттаңдар.

С

1.Қосмекенділердің шығу тегі

2. Қосмекенділер қалай көбейіп, дамиды?

3. Қосмекенділердің дернәсілдері мен

ересектерінің құрылыс және тіршілік

әрекеттерінде қандай айырмашылықтар бар?

4. Қосмекенділердің маңызы қандай?

Кім шапшаң? әдісін пайдаланып, санмен тізбеленген белгілердің қандай жануарларға тән екенін салыстырмалы кестенің тиісті бағанасына қойып толтырыңдар.План по биологии на тему Қосмекенділер класыПлан по биологии на тему Қосмекенділер класы

Балықтар

Қосмекенділер (ересектері)

2. Терісінің сырты қабыршақтармен қапталған

1. Терісі тегіс, безді болып келеді.

3. Жұп көкірек, жұп құрсақ, жүзбе қанаттары бар

4.Жүрегі үш қуысты

5. Бір ғана қанайналым шеңбері бар

6. Екі қанайналым шеңбері бар

9. Есту мүшесі тек ішкі құлақтан тұрады

7. Мишығы нашар дамыған

10. Жүрегі екі қуысты

8. Ортаңғы құлақ қуысы пайда болған

11. Қантарау жүйесі - тұйық

11. Қантарау жүйесі - тұйық

14. Су ағысының бағытын, күшін сезетін бүйір сызықтары бар

12. Терісі арқылы да тыныс алады.

13. Дернәсілдері тек желбезектерімен тыныс алады

Сергіту сәті

IV. Сабақты қорытындылау

1. Әр топқа сөзжұмбақтар тарату

2. Әр топ өз беттерінше ақылдасып, нәтижесінде

топтаса отырып ортақ жауап табады.

Сөзжұмбақ сұрақтары:

  1. Қосмекенділер көбінесе немен қоректенеді?

  2. Африкада тіршілік ететін аяқсыз қосмекенді

  3. Жайық өзенінің алқабында кездесетін

құйрықты қосмекенді

  1. Бақаның дернәсілі қалай аталады?

  2. Өліп біткен қосмекенділер

  3. Балқаш көлі маңында таралған Қызыл

кітапқа енген бақа

  1. Құйрықтылар отрядының өкілі


Б

у

н

а

Қ

д

е

н

е

л

і

л

е

р

С

а

қ

и

н

а

л

ы

қ

Ұ

р

т

п

о

ш

ы

м



Т

р

и

т

о

н



И

т

ш

а

б

а

қ



С

т

е

г

о

ц

е

ф

а

л

д

а

р


Қ

ы

з

ы

л

а

я

қ

б

а

қ

а



С

а

л

а

м

а

н

д

р

а


Әр оқушының біліміне қарай бағалау.

V. Үйге тапсырма беру.

Қосмекенділер класы бойынша филворд құрастырып келу.

Сабақтың соңында оқушылар бүгінгі сабаққа дегенойын стикерге жазып тақтаға іледі.




«А.Саттаров атындағы орта мектеп-мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі


Ашық сабақ

Сабақтың тақырыбы: Қосмекенділер класы

7 «А» сынып



Пән мұғалімі: Г.Малыбаева

План по биологии на тему Қосмекенділер класы











Қаратұрық ауылы

2015-2016 оқу жылы

© 2010-2022