Сабақтың тақырыбы: Органикалық молекулалардың абиогендік синтезі

Раздел Биология
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні

Биология

9 сынып

Күні:

Тақырып

Органикалық молекулалардың абиогендік синтезі. Тіршіліктің пайда болуы турлы қазіргі көзқарастары

Мақсаты

Тіршіліктің қалыптасу кезеңдерін және коацерванттар эволюциясының қасиеттерін сипаттау.

Күтілетін нәтиже

  1. Тіршіліктің қалыптасуында пайда болған біржасушалы және көпжасушалы жануарларды анықтайды.

  2. А.И. Опарин тіршіліктің табиғи теориясының тұжырымдамасын талдайды.

Кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(4мин)

1)Сыныпта психологиялық ахуалын жақсарту мақсатында "Әңгімені аяқта" атты тренингін өткізеді. "Әңгімені аяқта"тренингі: Түн. Аспан бұлттанып, жаңбыр сіркіреп жауып тұр. Автобус аялдамасында бір қолшатырдың астында өзара күбірлесе сөйлесіп екі қыз тұр. Маңайда басқа ешкім жоқ. Бір кезде...

2) Топқа бөлу: «Туған күндері арқылы бөлу»

Оқушылар өз кезегі мен қиялы бойынша әңгімені аяқтау керек.



Топқа бөлінеді

Ауызша мадақтау және бүгінгі күнге жақсы тілек айту.

Білу

(7 мин)

Үйге берген тапсырманы тексеру үшін «Ыстық орындық» әдісін пайдалана отырып, сыныппен жұмыс өткізу арқылы олардың белсенділігін арттыру.

Әр оқушы ортадағы отырған сыныптасына §47 бойынша сұрақ қойып жауабын алу керек.

Бағдаршам әдісі арқылы бір-бірін бағалау.

Оқулық, бағдаршам

Түсіну (жаңа сабақ)

(14 мин)

«Органикалық молекулалардың абиогендік синтезі. Тіршіліктің пайда болуы турлы қазіргі көзқарастары» жаңа тақырып бойынша «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы оқушыларды топпен жұмыс ұйымдастыру.

Әрбір топ жаңа сабақ бойынша бағалау критерийін құрастырады.

Плакат

Қолдану

(10мин)

«Ұяшықтар» әдісін қолдана отырып, оқушылармен жеке жұмысты жүргізеді.

Оқушылар кезегімен шығып, интербелсенді тақтадан өзіне сан таңдап, сұраққа жауап беру керек.

Интербелсенді тақта, слайд, оқулық,

Талдау

(5мин)

Оқушылардың жаңа тақырыпты қалай түсінгенін тексеру үшін оларға «тест құрастыру» деген тапсырманы береді(5сұрақ). Бұл тапсырма топпен орындалады.

Топтың ішінде тест құрастырады. Содан кейін олар бір-біріне тесттің сұрағын қойып, дұрыс жауабын тексереді.

«Ғажайып құс» әдісі арқылы бағалау парақтарын тарату

А4 қағазы, бағалау парағы

Жинақтау (Рефлексия)

(3 мин)

Оқушылардың алдына смайликтерді береді.

Оқушылар таңдаған смайликке байланысты өзінің көңіл-күйін сабақтың соңында қандай екенін жазады.

Смайликтердің суреті.

Бағалау

(1 мин)

Суммативті бағалауды шығару

Үй жұмысы

(1 мин)


Сабақты талдау

Не сәтті өтті?


Не сәтсіз өтті?


Нені дамыта аласыз?

Нені өзгерткіңіз

келеді?





© 2010-2022