Зәрдің түзілуі және шығарылуы

Сабақтың мақсаты:Зәрдің түзілуі және шығарылуы, бүйрек аурулары мен бүйрек гигиенасы туралы түсінік қалыптастыру. Сабақтың міндеттері: 1. Зәрдің түзілуі мен шығарылуы туралы , бүйрек аурулары туралы білімді меңгерту. 2.  Сын тұрғысынан ойлай білуге, өз ойлары мен пікірлерін еркін       жеткізе білуге үйрету.     3.  Жеке, жұппен, топпен жұмыс жасауға дағдыландыру, өзара сыйластықты қалыптастыру.                                             Күтілетін нәтиже: 1.      Жаңа тақырып бойынша толығыр...
Раздел Биология
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

8 сынып. Биология.

Сабақтың тақырыбы: Зәрдің түзілуі және шығарылуы

Сабақтың мақсаты:Зәрдің түзілуі және шығарылуы, бүйрек аурулары мен бүйрек гигиенасы туралы түсінік қалыптастыру.

Сабақтың міндеттері: 1. Зәрдің түзілуі мен шығарылуы туралы , бүйрек аурулары

туралы білімді меңгерту.

2. Сын тұрғысынан ойлай білуге, өз ойлары мен пікірлерін еркін

жеткізе білуге үйрету.

3. Жеке, жұппен, топпен жұмыс жасауға дағдыландыру, өзара сыйластықты қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже:

  1. Жаңа тақырып бойынша толығырақ мағлұмат алады.

  2. Ақпаратты талдай білу

  3. Өз ойларын еркін жеткізу

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:Семантикалық карта, Сұрақ-жауап, Ментальды карта, INSERT, Рөлдік ойын, РАФТ, Автор орындығы

Сабақтың көрнекілігі:Интерактивті тақта, бейнекөрініс youtube.com/watch?v=e3N2GbGQ1pM

форматты қағаз, стикерлер, түрлі маркерлер.

Сабақтың жоспары

Кезең

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қолданған әдіс-тәсілдер

Білім

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Үй тапсырмасы

1.Сынып оқушыларын түгелдеймин.

2.Шаттық шеңберін құрып,бір-бірінің бойындағы қасиеттері туралы айтуды ұсынып топқа бөлемін

2. Тапсырма мен сұрақтар беремін.

Бір-бірінің бойындағы жақсы 3 қасиеттері туралы айтады.

Топқа бөлінеді.

Сұрақтарға жауап береді, топпен бірге жұмыс жасайды.

«Семантика -лық карта».

«Бөшкеден шыққан басқатырғы-лар» сұрақ -жауап.

Түсіну

3. Қызығушылығын ояту

Ыдырау өнімдерін шығаратын мүшелерге

зиян келтіретіндерге нелер жатады деп ой тастаймын.

Топпен ақылдаса отырып бірігіп сурет салады және оны қорғайды.

Ментальды карта.

Қолдану

4. Жаңа сабақ.

1. INSERT тәсілі бойынша мәтінді оқып, шетіне өз білімдері мен түсініктеріне сәйкес төрт белгіні қойып шығатындарын түсіндіремін

2. Сыныптың ортақ кестесін тақтаға жаздырамын.

3. Бейнекөрініс көрсетіп, осыған байланысты оқушылардың ой пікірлерін сұраймын.

4. «Рөльдік ойын» тақырыптарын топтарға таратамын.

1. Жеке, жұппен, топпен жұмыс жасай отырып INSERT тәсіліндегі сыныптың ортақ кестесін жасайды.

2. Бейнекөрініс бойынша оқушылар өздерінің ойларын айтады.

3. Рөлдік ойынға берілген тақырыптар бойынша көрініс көрсетеді.

INSERT тәсілі.

Рөлдік ойын.

Талдау

Жаңа сабақты бекіту

Тапсырмамен таныстырамын

Р-бүйрек, А- адам,

Ф -хат, Т- Бүйрек гигиенасын сақтау туралы тақырып таңдап хат жазады.

РАФТ

Жинақ-тау

Қорыту

Ауызша мадақтаулар арқылы ынталандыру, сабақты қорыту.

Жазған хаттарын автор орындығына отырып оқиды.

Автор орындығы

Бағалау

Критерийлер арқылы Өзін -өзі және өзара бағалау

Бағалаудың қорытындысын шығарамын, келісетін келіспейтіндіктерін сұраймын.Кері әсер парағына талдау жасаймын.

Көшбасшы топ мүшелерін бағалаған парағын мұғалімге өткізеді.

Кері әсер парағын толтырады

Жиынтық бағалау

Критерийлік бағалау

Формативті бағалау

Үй тапсырмасы: Тақырып бойынша қосымша мағлұматтар жинау.



© 2010-2022