Тіршілік үшін күрес. Тіршілік күрес. Түраралық күрес. Сұрыптаудың тиімділігі. (9 сынып)

Раздел Биология
Класс 9 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән мұғалімі: Абдрахманова Дина Торехановна

Пәні: Биология


Сынып/ мерзімі

9

Сабақ/тақырыбы

Тіршілік үшін күрес. Тіршілік күрес. Түраралық күрес. Сұрыптаудың тиімділігі.

Сабақтың мақсаты

Тіршілік үшін күрес және оның формаларын ажырата білуге баулу. Сұрыптаудың тиімділігін ұғындыру.

Күтілетін нәтиже

Тіршілік үшін күрес және оның формаларын ажырата біледі. Сұрыптаудың тиімділігін ұғынады.

Сабақтың әдісі

Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, Венн диаграммасы, Блум түймедағы.

Уақыты

Сабақ кезең/рі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

3 мин

2 мин



5 мин

Кіріспе

«Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.

Оқушыларды пән аттары бойынша 4 топқа бөлемін.



«Миға шабуыл» әдісі

Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын.

Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Оқушылар 4-топқа бөлінеді:

«Биология»

«Химия»

«Физика»

«Математика»

Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі.



Топ аттары жазылған

қағаздар

Оқулық

10

мин

17

мин

Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

Жаңа сабақтың тақырыбы бойынша топтық жұмыс жасатамын.

Сұрыпталудың тиімділігі жөнінде Блум таксаномиясы бойынша сұрақтар қойып, Блум түймедағын жасатамын.

Қалай ойлайсыңдар сұрыпталудың тиімділігі неде?

Неліктен бұлай ойлайсыңдар?

Өз жауаптарына сенімдісіңдер ме?

Сенімді дәлелдерің бар ма?

Тіршілік күрес пен Түраралық күресті салыстырып, ажыратып, Венн диаграммасын жасайды. Жасаған жұмиыстарын сынып алдында қорғайды.

Оқушылар сұрақтарға сыни тұрғысынан ойлана отырып, топта ақылдасып, ортақ бір шешімге келіп, Блум түймедағын жасайды.

Оқулық, Плакат, маркер, электронды оқулық,

АКТ, плакат, маркер.

3 мин

Қорытынды

«Кім жылдам» ойыны арқылы сабақты қорытындылаймын.

Сұрақтарға жылдам жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды.

Оқулық

2 мин

Бағалау.

«Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау.

Топтық бағалау жүргізеді.

Жақсы жауап бергендерге - жасыл фишка, орта жауап бергендерге - сары фишка, нашар жауап бергендерге - қызыл фишка беру арқылы формативті бағаланып отырады.

Жасыл фишка алған оқушы қызыл фишкаға көмектеседі.

Бағалау парақшасы,

фишкалар

2 мин

Рефлек сия

Кері байланыс

Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды.

Стикер

1 мин

Үйге тапсырма беру

Келесі күнгі тақырыпты оқып келу.

Күнделікке жазады.

Күнделік



© 2010-2022