- Преподавателю
- Биология
- Планирование по биологии для 9 класса
Планирование по биологии для 9 класса
Раздел | Биология |
Класс | 9 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Кабаев Б.К. |
Дата | 06.03.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
13.11.2013 жыл | Жаратылыстану пәні | ||
Сабақтың тақырыбы: | Жер құрылысының жалпы сипаты, литосфера | ||
Сілтеме | Оқулық, оқулықтағы беттер. | ||
Сабақтың мақсаты: | А) Жердің ішкі құрылысы, оның түрлері туралы білім беру, меңгерту. Ә) Мәтінмен жұмыс істеп дағдылану, оқығанынан қорытынды шығару, материал мазмұнын суретпен салыстырып талдай білу; Б) Оқушылардың еңбекке деген қызығушылығын ояту, өзіне деген сенімділікті, жұмыста өз бетінше орындауға, ұқыптылыққа,батылдылыққа, ептілікке тәрбиелеу | ||
Нәтиже | Жердің құрылысы және қабаттары жайлы түсініктері қалыптасады. | ||
Сабақтың түрі, типі: | Дәстүрлі, аралас сабақ | ||
Сабақтың әдіс-тәсілі: | Сын тұрғысынан ойлау, диалогтік оқыту, топтық жұмыс, оқыту үшін бағалау. | ||
Сабақтың көрнекілігі: | Постер, маркер, қағаздар, оқулық. | ||
Сабақ барысы:
| Қызуғушылығын ояту. Ынтымақтастық атмосферасын құру. Суреттер көрсету арқылы ойтүйін тастау. | ||
Үй тапсырмасын бақылау және жинақтау. | Жердің глобуста және карталарда бейнеленуі сыни тұрғыда диалог арқылы ойларын білу. | ||
Жаңа сабақ: | Жер құрылысының жалпы сипаты, литосфера | ||
Кезең | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
Білу | Алдыңғы сабақпен байланыстыру мақсатында өткен тақырып бойынша сұрақтар қою. 1.Жер қалай пайда болған? 2. Жер ғаламшар ма, әлде жұлдыз ба.Ойыңды дәлелде 3. Жердің пішіні қандай? | Әр топтың оқушылары өзара талқылап, білетіндерін естеріне түсіріп, жауап береді. | |
Түсіну | Тараудың негізгі идеясы не? | Литосфера, Жердің құрылысы туралы жауап береді. | |
Жердің құрылысы туралы не білесіңдер, жалпы Жер туралы не білесіңдер? | Даралық ой туғызу, жеке тұлға пікірі, топтың пікірі. | ||
Қолдану | Сурет көрсету арқылы, Жер қабаттарының бір-бірімен байланысын табу. | Топтық жұмыс. Өз ойларын қорғайды. | |
Талдау | Жер қабаттарының бір-бірімен байланысының себебі не болып табылады? Сызба арқылы жеткізу. | Топтық жұмыс ретінде орындайды. | |
Жинақтау | Барлық талдауларыңды қорытындылап, түйіндеп дәптерлеріңе түсіріңдер. | Оқушылардың сабақ соңындағы түйін сөзі. | |
Бағалау | Сабақ барысында оқушы көзқарасы Инсерт әдісін қолдану. | Оқушылар өздерінің жауаптары мен жасаған жұмыстарына талдау жасап, бағалау |
Алматы облысы,
Талдықорған қаласы
Ш.Уәлиханов атындағы
№10 орта мектеп-гимназия
Кабаев Біржан Кенжеханұлы
биология пән мұғалімі.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары