- Преподавателю
- Биология
- Поурочный план по биологий на тему Ферменттер
Поурочный план по биологий на тему Ферменттер
Раздел | Биология |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Муканова А.А. |
Дата | 16.09.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
6-сабақ жоспары
Пәні: Биология
Пән мұғалімі:Муканова Айгүл Асериятовна
Сыныбы 10 сынып
Сабақтың тақырыбы: Ферменттер, олардың тіршілік әрекеттерін реттеудегі рөлі;
Мақсаты: Ферменттер туралы білім алу.
Міндеттері:
-Ферменттердің ролін сипаттау,
-фермент түрлерін ажырата білу,
-сыни пікір қалыптастыруды дамыту,
Қолданылатын модульдер:
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; ОүБ және ОБ; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту; АКТ; Оқытуды басқару және көшбасшылық;
Стратегиялар: «Жүректен-жүрекке»; «Мен саған, сен маған»; «Ментальды карта»; Кері байланыс
Сабақ кезеңдері
Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекет
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе:
1-2 минут
«Жүректен жүрекке»
Мақсаты: Сабаққа сенімділігін арттыру.
Сәлемдесу
Оқушылардың сабаққа деген сенімділіктерін арттыру.
Сәлемдесіп.
Шеңбер бойына тұрып оқушылар бір-біріне тілек айтады.
Ауызша мадақтау. «Жарайсыңдар!»
Интерактивті тақта, дыбыстық технология, компьютер
Тұсау кесер
10 минут
«Мен саған сен маған» стратегиясы.
Мақсаты:
өткен білімді еске түсірту, шолу жасау.
Сұрақ қоюды ұйымдастыру.
Өткен тақырыптарға байланыты бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді.
«Супер!» деп бағалау
Доп
Негізгі бөлім:
20 минут
Жаңа материалды игерту
«Ментальды карта»
Мақсаты: ой қозғау, оқушылар арасында еркін пікір алмасуды дамыту
Сергіту сәті
Жаңа тақырыпты қысқаша сипаттайды.
Ферменттерді сызбаға жинақтап құрастырды.
Бейнекөріністі қайталап, жаттығулар жасау
«2 жұлдық, 1 тілек»
Интерактивті тақта, оқулық, интернет желісі, флипчарт, маркерлер
Қорытынды:
10 минут
«Кері байланыс парақшасы»
Мақсаты: Кері байланыс жасау дағдысын дамыту.
Үйге тапсырма:
Кері байланыс парақшасын ұсыну
-
-Оқулықтағы мәтінді оқып білу;
-
-Сабаққа қатысты негізгі сұрақтар дайындау;
-
-Рефлексия жазу;
Кері байланыс жасап өздерін бағалайды. Сабақта қандай әдіс-тәсілдер және сабақ қалай өткендігі туралы рефлекия жазады.
Өзін-өзі бағалау
Жинақталған баға
«Кері байланыс» парақшасы.
Стикерлер.