Урок Тері 8 класс

Раздел Биология
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні

Сыныбы

8 «Б» «В» сынып

Өтетін орны:

Биология кабинеті.

Сабақтың тақырыбы:

Тері аурулары . Паразиттік саңырауқұлақтар тудыратын тері аурулары. Қышма қотыр ауруы т.б.

Сабақтың мақсаты.

Тері гигиенасы туралы түсінік беру

Күтілетін нәтиже:

Сыныпта ынымақтастық атмасферасы қалаптасады.

Сыныптың көшбасшысы анақталады.

Өз ойларын еркін жеткізеді.

Теріні қалай күту керектігін түсінеді;

Жылу өту, күн өту және үсу, күю кезінде көрсетілетін алғашқы көмек жайында біледі.

Қолданатын модульдер:

Диалогтік оқыту тәсілі; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Оқытуда АКТ-ны пайдалану; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.


Топ ережесі:

1.Өзара құрмет.

2.Уақытты утымды пайдалану.

3.Топ ішінде рөлді анықтау ( топ басшы, хатшы, тілші, бақылаушы, суретші, баяндаушы және т.б)

4.Тапсырмаларды орындау барсында келісімге қол жеткізу үшін бір бірін тыңдау.

5.Инновациялық көзқарастар мен идеяларды ұжыммен талқылауда құрметпен қарау.

6.Әркімнің де ойы аса құнды екенін есте сақтау.

Сілтеме:

Интернет ресурстары. Power Point оқулық . 8сынып биология Ғаламтордан алынған мәліметтер,тірек сөздермен жұмыс

Әдіс тәсілдер:

Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс арқылы оқушылар сабаққа түгел қатыстыру Мұғалім ақпарат береді. Жигсо әдісі арқылы балалар бір-біріне білім береді.

Дана үкі әддісі арқылы жұмыс жасайды.

Кезеңдер:

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті.

ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі.


(1-2мин)

Оқушылармен амандасу, жоқ оқушыларды түгендеу. Сынып тазалығына көңіл аудару. Оқушы назарын сабаққа аудару. Оқушыларды әр түрлі смайликтер арқылы топқа бөлу.

Оқушылар смайликтерді таңдау арқылы топқа бөлінеді.

Смайликтер.

Сергіту сәті.

5 мин

« Өміріңді бағала» Дәрібаевтің әні

Оқушылар хормен әнді айтады.

Интербелсенді тақта. Әуен.

Үй тапсырмасын сұрау.


5 мин

- Қараңдаршы балалар! Мына мектеп формасымен қандай әдеміcіңдер?

- Бірақ өте өкінішті, себебі осы үстеріңе киіп отырған киімдерің жыртылады, жаңбыр тисе су болады тозады, жылдан кейін қысқарып қалады.

Шіркін,су болмайтын, жыртылмайтын, тар болып қалмайтын киім болса гой!

- Бірақ бізде ондай киім бар емеспе?Мен не жайында айтып тұрмын?

- Тері - біздің табиғи киіміміз және қорғанышымыз. Ағаш,жемістер - сыртқы қабығымен,ал жануарлар терісі мен жүні арқылы қорғанады.

- Олай болса оқушылар ,алдыңғы сабағымызда біз «Терінің құрылысы мен қызметі» тақырыбын оқыған болатынбыз.Енді алған білімімізді өзектейік.

Сиқырлы сандықша.

Бұл кезеңде оқушыларға сыр сандықтан сұрақтар қойылады. Жауап берген топтарға тәттілер беріледі. (салфеткалар)

1.Тері қандай мүше?

2.Терінің қызметін атаңдар?

3.Тері қандай қабаттардан тұрады?

4.Терінің сыртқы қабатының қызметі қандай?

5.Тері қандай ұлпадан түзілген?

6.Май және тер бездері қандай қызмет атқарады?

7.Тер дегеніміз не?

8.Терінің мүйізді түзілісі не жатады?






Берілген сұрақтарға жауап береді






Сиқырлы сандықша

Жаңа сабақ.

5 мин

Тері ауруларына қысқаша сипаттама беріледі.

Оқушылар жаңа сабаққа көңіл аударады. Жұмыс дәптерлеріне қажеттілерін жазып алады.

Оқушылармен жұмыс.

12мин

«Дана үкі» әдісі.

І топқа тапсырма.

Қандай тері аурулары бар. (өз ойларын жеткізу)

ІІ топқа тапсырма.

Тері ауруларынан қалай сақтануға болады? (тірек сызба арқылы түсңндіру)

ІІІ топқа тапсырма.

Күн өткенде, тері күйіп қалғанда

және үсігенде қандай алғашқы көмек көрсетуге болады? Іс әрекет арқылы көрсету.

Әр топ өздеріне берілген тасырманы орындап қорғайды.

А3, маркерлер, дәке, иод.

Қорытындылау.


10 мин

«Бәрі менің қолымда»

Бас бармақ- Мен білемін.

Сұқ саусақ -Мен үйрендім

Оран терек -Мен жасадым.

Балан үйрек -Мен риза болдым

Кішкене бөбек -Мен қателесіп жүріппін.



Оқушылар өз «бес саусақ» арқылы сабақты қорытындылайды.


Рефлексия

3 мин

Смайликтер таратылады.

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады.

смайликтер

Бағалау.


2мин

Оқушылар сабақ үдерісіне түгел қатыстыру. Бағалау бетшесі арқылы оқушыларды бағалау Формативті бағалау

Фарматифті бағалау.

Бағалау парақшалары.

Үйге тапсырма беру.

1мин.

&.56.203-206 бет.


.


© 2010-2022