Ашық сабақ жоспары Жемістер (6 класс)

Раздел Биология
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)

Темір ауданы, Шұбарқұдық гимназиясы



Ашық сабақ

Тақырыбы: Жемістер. Жемістер мен тұқымдардың таралуы







Өткізген: биология пәнінің мұғалімі

Ермекова Жанаргуль Ержановна







2015-2016 оқу жылы

Сабақ тақырыбы: Жемістер . Жемістер тұқымдардың таралуы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жемістердің құрылысын көптүрлілігін, маңызын, жемістер мен тұқымдардың таралу жолын суреттер арқылы түсіндіріп, оқушылардың білімдерін кеңейту.

Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, суреттер арқылы танымдық белсенділігін, өз бетінше білім алу, саралау, қорытынды жасауға дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды әсемдікке, сұлулыққа, табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту

Сабақтың түрі: Аралас (жеке, топтық, топтастыру)

Сабақ әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, (СТО) элементтері, ДЖИГСО , ассоциация

Сабақтың көрнекілігі: слайд- презентация, жеміс жидектер муляждары, үлестірмелі суреттер, кеспе қағаздар.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі (3 мин)

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (12мин)

ІІІ. Жаңа сабақ (15 мин)

  1. Қызығушылықты ояту

  2. Мағынаны тану

  3. Сергіту сәті (2 мин)

ІҮ. Сабақты бекіту (7 мин)

V. Сабақты қорытындылау (4 мин)

VI . Үйге тапсырма (1 мин)

VII. Бағалау (1 мин)

І. Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып оқушыларын жемістер арқылы 3 топқа бөлу. Топ басшыларын сайлау. Сабаққа назарларын аударту.

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау. «Гүлшоғырлар» тақырыбы.

І - тапсырма. «Кім жылдам». Үш топқа бірдей гүлшоғырлардың аттары таратылады. Жай және күрделі гүлшоғыр екенін анықтап, топтастырады.

ІІ- тапсырма. Сәйкестендіру тесті. Бір бағанда гүлшоғырлар, екінші бағанда өсімдіктер жазылған. Гүлшоғырларға тән өсімдіктерді табу керек.


Шашақ

Жүгері

Жай масақ

Беде

Собық

Пияз

Себет

Қырыққабат

Шоғырбас

Жолжелкен

Жай шатыр

Күнбағыс

Күрделі шашақ

Бидай

Күрделі масақ

Сәбіз

Сырға

Тары

Күрделі шатыр

Терек

ІІІ - тапсырма. «Мылқау сурет». Әр топқа суреттер беріледі. Оқушылар қандай өсімдік екенін тауып, сипаттама береді.

І топ

1.Жолжелкеннің жай масақ гүлшоғыры

2. Бәйшешектің себет гүлшоғыры

3. Сәбіздің күрделі шатыр гүлшоғыры

ІІ топ

  1. Наурызшешектің жай шатыр гүлшоғыры

  2. Қайыңның сырға гүлшоғыры

  3. Жүгерінің собық гүлшоғыры

ІІІ топ

  1. Інжугүлдің шашақ гүлшоғыры

  2. Сұлының сыпыртқы күрделі шашқ гүлшоғыры

  3. Беденің шоғырбас гүлшоғыры


ІІІ. Жаңа сабақ (15 мин) :

Мен қазір сіздерге мәтін оқимын. Ол мәтінде жасырылған сөз бар. Мұқият тыңдаңыздар. Мен бір кездерде жайқалған гүл болатынмын. Тозаңданып, аналық жатынында пайда болдым. Күндер өтіп мен өсіп, дамыдым. Қазір менің атым кім? Жауабы: жеміс

Жеміс сөзін естігенде ойларыңызға не келеді?

Қызығушылықты ояту (2 мин). Бейне таспадан жемістер туралы көрсетіледі.

Жемістер (презентация арқылы түсіндіріледі) (6 мин)

  1. Жемістер - өсімдіктер гүлдеп болғаннан кейін ұрықтанған аналық жатынының жеміске айналуы.

Жемістер


Шырынды жемістер Құрғақ жемістер

Шырынды жемістер

Алма Шие Алхоры Жүзім Қарлыған

(сүйекті шырынды) (сүйекті шырынды) (жидек) (жидек)

Жидек жемістер



жүзім қызанақ қара алқа қарақат қарлыған

(крыжовник)

Жидек тәрізді


апельсин лимон мандарин


Сүйекті шырынды жемістер



өрік шие алхоры шабдалы


Құрғақ жемістер


Дәнек тұқымша бұршаққап бұршаққын қанатты қауашақ жаңғақ

жеміс

жинақталған

жеміс


  1. «Мағынаны тану» (7 мин). Ойлан жұптас талқыла

ЖИГСО әдісі бойынша тапсырма: Оқушылар жаңа тақырыпты оқып шығып жемістер туралы пікір алмасып топта талқылайды. Постер қорғау. Нәтижесін үш шапалақ әдісі арқылы оқушылар өзара бағалайды.

1-топ. Шырынды жемістер

2-топ. Құрғақ жемістер

3-топ. Жемістер мен тұқымдардың таралуы

«Сергіту сәті» (2 мин) Кел билейік: Көңілді күн

ІҮ. Сабақты бекіту (7 мин):

I -тапсырма Ассоциация стратегиясы. Оқушылар жеміс туралы топтастырады.



Жемістер


II -тапсырма. Жемістерді жарнамалау

Суретте қауын, қызанақ, қияр, асбұршақ, бидай, көкнәр, күнбағыс, қырыққабат, жүгері, шие, таңқурай, емен жаңғағы, картоп жемістері берілген



1

Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)2Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс) 3Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс) 4Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс) 5Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)6 Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)7

Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)8Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)9Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)10Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)11Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)12Ашық сабақ жоспары Жемістер(6 класс)13

Жемістердің қайсысы шырынды,қайсысы құрғақ екендігін кестеге толтыр


Шырынды жемістер

Құрғақ жемістер



V. Сабақты қорытындылау (Рефлексия). (4 мин) Екі жұлдыз, бір тілек парағын өз пікірлерін жазуға беремін. Оқушылар таңдаған парағын алма ағашына жабыстырады. (4 мин)

Қызыл алма-сабақ маған ұнаған жоқ уақытым босқа өтті

Жасыл алма-сабақ ұнады, әлде де ізденуім керек.

Сары алма-сабақ маған қатты ұнады, жақсы қатыстым деп ойлаймын.

VI . Үйге тапсырма (1 мин) Жемістер. Жемістер мен тұқымдардың таралу жолы. Жемістер туралы мақал-мәтелдер

VII. Бағалау (1 мин)

Оқушылардың өзін-өзі бағалау парағы

Аты-жөні

Кім жылдам

5 ұпай

Сәйкестігін

анықтау тесті

10 ұпай

Мылқау сурет

3 ұпай

Топтастыру

әдісі

2 ұпай

Кестемен жұмыс

2 ұпай

Қорытынды



































© 2010-2022