Тақырыбы: Педагогикалық іс-тәжірибемнен. .. (Мастер класс)

Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (слайд 1) Әркімге  қажетті білім бар, осы білімді меңгермейінше, барлық  басқа  білім  адамға нұқсан келтіреді.                   Жеті модульдің идеясымен таныстым         Жаңаша сабақты әзірлеуді үйрендім         Білім берудегі жаңа әдіс-тәсілдермен таныстым        Өз жұмысыма сыни көзқараспен қарауды  үйрендім        Кәсіби біліктілігімді арттырдым ( слайд 2)    Мектепке, сыныптағы ситуацияға қысқаша сипаттама беру Златогор орта мектебінде 96 оқушы оқиды. Со... •         Бұрын: •         Сабақтар бір сарынды болатын; •         Сабақ барысын өзім қадағалап, жоспарлап, бақылайтынмын; •         Оқушыларды өзім бағалайтынмын; •          Топтық жұмыстарды, шығармашылыққа бағытталған тапсырмаларды аз қолданатынмын. •         Сабақтың 30-35 минутын өзім сөйлейтінмін •         Оқушылардың сөйлеу деңгейі  төмен. •         Жалпылама тапсырмалар берілетін   •         Әртүрлі әдіс- тәсілдерді қолданып сабақты түрлендіру. •         Білімімді жетілдіру үшін әрқашан ізденісте болу. •         Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту. •         Оқушылардың шығармашылықпен жұмыс жасауларына жағдай жасау •         Топтық жұмыстарды кеңінен қолдану •         Сабақтың 25-30 минутын оқушыларға беру •         Оқушылардың нашар оқитын оқушылардың сөйлеу деңгейін қалыптастыру •         Нақты тапсырмалар беру       (слайд 6) Сыныбы :   7                                                                   Пәні :  Биология                                                       Мерзімі :                                                                      Сабақтың тақырыбы :   Құстар класы Сабақтың мақсаты :  Оқушыларға құстар класын естеріне түсіре отырып , Құстар класының типіне мағлұматтар беру.Жаңа сабақтағы басты мәселеге назарын аударып, жеке тұлғаның ойлау және есте сақтау қабілетін жетіл-діріп, ...
Раздел Биология
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)

СҚО, Айыртау ауданы
Златогорская орта мектебі
МАҒЗҰМ НҰРЛАНБЕК
Биология және информатика пәнінің мұғалімі


Педагогикалық іс- тәжірибемнен...

(слайд 1)

Әркімге қажетті білім бар, осы білімді меңгермейінше, барлық басқа білім адамға нұқсан келтіреді.

Жеті модульдің идеясымен таныстым

Жаңаша сабақты әзірлеуді үйрендім

Білім берудегі жаңа әдіс-тәсілдермен таныстым

Өз жұмысыма сыни көзқараспен қарауды үйрендім

Кәсіби біліктілігімді арттырдым

( слайд 2)

Мектепке, сыныптағы ситуацияға қысқаша сипаттама беру

Златогор орта мектебінде 96 оқушы оқиды. Соның ішінде қазақ сыныптарына тоқталсақ, 5-6, 7-8 сыныптар шағынкоплектде оқиды. Оқушылардың аздығына байланысты осы тәсілдері кейде қолдану қиынға соғады, десекте жұптық жұмыс, жеке жұмыс , электрондық оқулықпен жұмыстар жиі жүргізіліп тұрады.

(слайд 3)

Сабақта жиі қолданылатын модульдер:

  • Ақпараттық комуникациялық технология

  1. Электрондық оқулық

  2. Интербелсенді тақта

  • Сыни тұрғыдан ойлау

  1. Диалог арқылы СТО дамыту

  • Оқудағы және оқытудағы жаңа тәсілдер

  1. Диалог түрінде әңгімелесу

  2. Сұрақ - жауап

  3. Топпен жұмыс

  4. Жұппен жұмыс

  • Бағалау

  1. Көшбасшы тобын бағалайды

  2. Формативті бағалау

  3. Сумативті бағалау

(слайд 5)

  • Бұрын:

  • Сабақтар бір сарынды болатын;

  • Сабақ барысын өзім қадағалап, жоспарлап, бақылайтынмын;

  • Оқушыларды өзім бағалайтынмын;

  • Топтық жұмыстарды, шығармашылыққа бағытталған тапсырмаларды аз қолданатынмын.

  • Сабақтың 30-35 минутын өзім сөйлейтінмін

  • Оқушылардың сөйлеу деңгейі төмен.

  • Жалпылама тапсырмалар берілетін


  • Әртүрлі әдіс- тәсілдерді қолданып сабақты түрлендіру.

  • Білімімді жетілдіру үшін әрқашан ізденісте болу.

  • Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.

  • Оқушылардың шығармашылықпен жұмыс жасауларына жағдай жасау

  • Топтық жұмыстарды кеңінен қолдану

  • Сабақтың 25-30 минутын оқушыларға беру

  • Оқушылардың нашар оқитын оқушылардың сөйлеу деңгейін қалыптастыру

  • Нақты тапсырмалар беру

(слайд 6)

Сыныбы : 7

Пәні : Биология

Мерзімі :

Сабақтың тақырыбы : Құстар класы

Сабақтың мақсаты : Оқушыларға құстар класын естеріне түсіре отырып ,

Құстар класының типіне мағлұматтар беру.Жаңа сабақтағы басты мәселеге назарын аударып, жеке тұлғаның ойлау және есте сақтау қабілетін жетіл-діріп, шығармашылық ізденісін дамыту

Негізгі идеялар : Ынымақтастық атмосферасын қалыптастыру, оқыту және оқудағы жаңа тәсілдерді қолдану, оқыту үшін бағалау, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ-ны пайдалану

Күтілетін нәтиже : 1. Ойларын жетік жеткізе біледі ;

2 .Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды ;

3. Түйінді ой қорытынды жасайды ;

(слайд 7)

І . Кіріспе бөлім

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Топқа бөлу

Үй тапсырмасын пысықтау : «Миға шабуыл» Сұрақтар беру

ІІ. Тұсау кесер

Құстар туралы суреттер көрсету, Құстар туралы не білеміз ?

(Құстар туралы білетіндерін ортаға салып топта ақылдасып , тапсырманы орындайды)

Сандар сөйлейді

«Кім жылдам » ойыны//////////////////////////////////

1 - жауабы - карлығаш

2- жауабы - көкек

3- жауабы - қараторғай

4- жауабы - суықторғай

5- жауабы - қаз

6- жауабы - бұлбұл

7- жауабы- қаршыға

ІІІ. Негізгі бөлім

Топтық тапсырма////////////////////////////////////

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)

Сергіту сәті

Бейнелі сұрақ

Қорытынды бөлім Тест тапсырмаларын шешу

Үйге тапсырма :

Бағалау

Рефлексия/////////////////////

Пікір алмасу

Мұғалімнің аты жөні:________________________

Аудан (қала), мектеп_________________________

Жаңашылдығы Жалпы пікіріңіз Ұсынысыңыз

Мұғалім іс- әрекеті

Оқушы іс - әрекеті

Ресурс

І . Кіріспе бөлім

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Бүгін балалар көңіл күйіміз қандай?

Топқа бөлу

Түрлі - түсті фигуралар тарату


Үй тапсырмасын пысықтау :

«Миға шабуыл»

Сұрақтар беру

  1. Жорғалаушыларды зерттейтін ғылым саласы?

  2. Жыланның түр саны ?

  3. Қосмекенділердің түр саны ?

  4. Қызыл кітапқа тіркелген қосмекенділер?

  5. Жорғалаушылар неше отрядқа бөлінеді?



Оқушылар өздері смайлктер арқылы көңіл- күйлерін білдіреді



Өздеріне берілген фигуралар арқылы өз топтарына жайғасады

Оқушылар өздеріне берілген сұрақтарға жауап береді.

Смайлктер





Фигуралар



АКТ, суреттер

25-30

ІІ. Тұсау кесер

Жаңа сабақ

Құстар туралы суреттер көрсету

Топтық жұмыс

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)

Құстар туралы не білеміз ?

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)

Сандар сөйлейді

2-3

110-120



21

1980ж

70-90

«Кім жылдам» ойыны







Оқушылар жаңа сабақ бойынша көрсетілген суреттерге қарап өз ойларын білдіреді





Құстар туралы білетіндерін ортаға салып

топта ақылдасып , тапсырманы орындайды















Оқушылар ойлана отырып жауап береді





АКТ, суреттер











Суреттер, АКТ

ІІІ. Негізгі бөлім

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)

Сергіту сәті

Тақырыбы: Педагогикалық іс- тәжірибемнен... (Мастер класс)



Бейнелі сұрақ



Оқушылар топта біргелесіп берілген тапсырманы орындайды























Видеороликте көрсетілген құсты бейнелеу











Жасырынған құсты табу













АКТ, Суреттер

Муляж

Видеоролик





Қорытынды бөлім

Тест тапсырмаларын шешу

Үйге тапсырма :

Қазақстанның қызыл

кітабына тіркелген құстар

туралы реферат дайындау, интернеттен мәліметтер жинау

Бағалау

Рефлексия

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін тексереді .



Берілген тапсырманы күнделікке жазып алады





Бағалау парақшалары арқылы бағалау



Сабақтан алған әсерлерін жазу



Тест





Күнделік

Журнал



Бағалау парақшалары





стикерлер





© 2010-2022