Поурочный план по биологий на тему Митохондрия

Раздел Биология
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

11-сабақ жоспары

Пәні: Биология

Пән мұғалімі: Муканова Айгүл Асериятовна

Мерзімі: 06.10.2015ж.

Сыныбы 9 сынып

Сабақтың тақырыбы: Органикалық заттардың тотығуы есебінен жасушаның энергиясымен қамтамасыз етілуі. Биологиялық тотығу және жану. Анаэробтық және аэробтық гликолиз. Митохондриялар - жасушаның энергиялық стансасы.

Мақсаты: Биологиялық тотығу жіне жану, гликолиз процесі туралы білім алу.

Міндеттері:

-кері байланыс әрекетін жүзеге асыру;

-орындалған тапсырмаларға рефлексия жасау;

-өздік және өзара бағалауды үйрену;

-топта бірлесіп талқылау;

-өзіндік сыни пікір білдіру;

Қолданылатын модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «АКТ», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «ОүБ және ОБ», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту», «Оқытуды басқару және көшбасшылық».

Стратегиялар: «Мен сені таныстырғым келеді»; «Мен саған, сен маған»; «Таныстырылым»; Кері байланыс

Сабақ кезеңдері

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

Ұйымдастыру

1-2 минут

«Мен сені таныстырғым келеді» стратегиясы

Мақсаты: тұлғааралық қарым-қатынас орнату.

Сәлемдесу.

Оқушылардың сабаққа деген сенімділіктерін арттыру.

Шеңбер бойына тұрады бір-бірінің жақсы қасиеттерін айтады.

Ауызша мадақтау

«Жарайсыңдар!»

Интерактивті тақта.

Тұсаукесер

10 минут

«Мен саған, сен маған» стратегиясы

Мақсаты: өткенді қайталау

Оқушыларға бір-біріне сұрақ қоюды ұйымдастырамын.

Өткен сабақ бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.

Бірін бірі бағалау

Стикерлер

Негізгі бөлім

20 минут

Топқа бөлу

Мақсаты: Ынтымақтастық қарым-қатынас орнату

Жаңа материалды игерту

«Таныстырылым»

Мақсаты: Тәуелсіздікке үйрету, мағынаны тани білу.

Сергіту сәті

Оқушылардың қаламдарын әр үстелге бөліп қоямын.


Органикалық заттардың тотығуы есебінен жасушаның энергиясымен қамтамасыз етілуі. Биологиялық тотығу және жану. Анаэробтық және аэробтық гликолиз. Митохондриялар - жасушаның энергиялық стансасы тақырыбы туралы түсінік беремін.

Бейнекөріністі қайталап жаттығулар жасауға жағдай жасау.

Өздерінің қаламдары қай топта болса сонда барып отырады.


Топтар таныстырылым дайындайды.


Денелерін шынықтырады, сергиді


Гүлмен бағалау



Флипчарт, маркерлер, интернет желісі


Қорытынды

10 минут

Рефлексия

Мақсаты: Кері байланыс жасауға үйрету

  • Үйге тапсырма:

Оқушыларға көңіл-күйлерін білдіруді ұсынамын

Оқулықтағы мәтінді оқып білу;

Рефлексия жазу. Мәтінді оқу.

Не білгендерін жазады

Мәтінді оқиды,тақырыпқа қатысты негізгі сұрақтар дайындау,рефлексия,эссе жазады.

Өзін-өзі бағалау


Жинынтық баға

Стикерлер, кесте



© 2010-2022