- Преподавателю
- Биология
- Урок Фотосинтез и его химизм
Урок Фотосинтез и его химизм
Раздел | Биология |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Коськовецкая Т.В. |
Дата | 31.03.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тема: Фотосинтез
Цілі уроку: Сформулювати знання про фотосинтез як пластичний обмін речовин у рослин; ознайомити з основними етапами процесу фотосинтезу; показати його роль у житті рослин і значення для життя на Землі; розвивати навички роботи з додатковими джерелами інформації, працювати зі схемами, робити висновки, встановлювати між предметні зв'язки; виховувати естетично і екологічно освідчену людину з дбайливим ставленням до природи.
Основні поняття і терміни: фотосинтез, хемосинтез, світлова фаза, темнова фаза, фотон світла, хлорофіл.
Обладнання: таблиці «Будова клітини», «Фотосинтез», вислів К.А. Тімірязєва «Хлорофілове зерно служить посередником між життям на Землі та сонцем».
Тип уроку: урок-проект
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів
Питання для бесіди:
-
Що таке фотосинтез?
-
Де відбувається процес фотосинтезу?
-
Як будова хлоропласта пов'язана з функціями, які він виконує?
-
За яких умов відбувається фотосинтез?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Для вивчення процесу фотосинтезу учні об'єдналися в групи, які отримали завдання для дослідження.
Історики. Завдання: Дослідити історію вивчення фотосинтезу.
Теоретики. Завдання: З'ясувати де відбувається процес фотосинтезу, за яких умов. Проаналізувати світлову та темнову фази фотосинтезу.
Експерти. Завдання: Дослідити та проаналізувати вплив внутрішніх та зовнішніх факторів на процес фотосинтезу; значення фотосинтезу для живої природи.
Кожна група опрацювавши матеріал з відповідних питань доповідає.
Результат проекту - учнівський міні-підручник (додаток 1).
ІV. Узагальнення, систематизація і контроль знань та вмінь
Тести:
-
Вкажіть, який вчений обґрунтував роль хлорофілу в процесі фотосинтезу:
-
-
В.Вернадський
-
А.Фамінцин
-
К. Тимірязєв
-
В.Вавілов
-
-
Оберіть органоїди вищих рослин, у яких відбувається процес фотосинтезу:
-
хлоропласти
-
апарат Гольджі
-
мітохондрії
-
рибосоми
-
ендоплазматична сітка
-
Зазначте, який хлорофіл міститься у реакційному центрі хлоропласта:
-
-
хлорофіл а
-
хлорофіл b
-
хлорофіл с
-
хлорофіл d
-
-
Вкажіть скільки молекул води використовується для синтезу трьох молекул глюкози в процесі фотосинтезу:
-
-
1
-
3
-
6
-
12
-
18
-
36
-
-
В процесі фотосинтезу молекули АТФ синтезуються в:
-
-
темнову фазу
-
світлову фазу
-
не синтезуються
-
-
Під час хемосинтезу організми використовують енергію:
-
-
атф
-
світла
-
окислення неорганічних сполук
-
-
Фотосинтез неможливий при відсутності:
-
-
вуглекислого газу
-
глюкози в клітинах
-
світла
-
хлорофілу
-
мітохондрій
-
-
Темнова фаза фотосинтезу відбувається:
-
-
тільки на світлі
-
тільки в темряві
-
як в темряві так і на світлі
-
за відсутності кисню
-
за наявності кисню
-
-
Вкажіть, які бактерії є хемотрофами:
-
-
пурпурові сіркобактерії
-
зелені сіркобактерії
-
залізобактерії
-
нітрифікуючи бактерії
-
-
Що відбувається з АТФ у світлову фазу:
-
-
синтез
-
розщеплення
-
-
Які рослини утворюють найбільшу біомасу і виділяють найбільшу частину кисню:
-
-
спорові
-
насінні
-
водорості
-
гриби
-
-
Виберіть організми, у яких при фотосинтезі не відбувається виділення молекулярного кисню:
-
-
бурі водорості
-
зелені водорості
-
пурпурові бактерії
-
ціанобактерії
-
зелені бактерії
-
V. Підсумки уроку
VI. Домашнє завдання