6 сыныпқа кыска мерзімді жоспар

Раздел Биология
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Биология 6 сынып №23 Күні: _____________

Сабақтың тақырыбы: Тірі ағза ретінде өсімдік мүшелерінің өзара байланысы. Өсімідктер және қоршаған орта.

Топсеруен: Терезе алдындағы өсімдіктер әлемі

Сабақтың мақсаттары: Тірі ағза ретінде өсімдік мүшелерінің өзара байланысын біледі.

Оқушылардың ойларын еркін жеткізуге дағдаландыру.

Күтілетін нәтижелер: Өсімідктер және қоршаған ортаның тір ағзаларын бағалай біледі

Әдіс-тәсілдер: Сын тұрғысынан ойлау, бағалау, диалогтік оқыту, АКТ, топтық жұмыс, жұптық жұмыс

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. Сәлемдесу.

  2. Ұйымдастыру.

  3. Сабақ барысымен таныстыру.

  4. Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру

  • Сәлемдесу

  • Өздерін ретке келтіру

  • Топқа бөліну (бұрынғы топтар)

  • Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру

ІІ.Сабақтың негізгі бөлімі.

Блум таксономиясы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Жұмыс түрі

білу

1.Үй жұмысын тексеру: Кесте толтыру 2.Миға шабуыл

Экология деген не? Экологияның адамға маңызы?

-Суреттер мен жұмыс тапсыру

1.Кестемен жұмыс істейді.

2.Жауабын толық дәлелдейді

Тақырыпты анықтайды

Топтық жұмыс.

-Суретті талдайды

-Мазмұның ашады

-Сұрақ қояды

-Басқа топтың жауаптарын тандайды

-Қате-кемшіліктерді ортаға салады.

жеке

түсіну

Оқушыларға жаңа тақырыпты меңгеру үшін оқулықпен жұмыс.

Оқулықпен жұмыс. Мәтін мен жұмыс істейді.

Жеке жұмыс

Қолдану

Өсімдік мүшелерінің өзара байланысы қандай

Кластер құрады

Топтық жұмыс

талдау

1. Адам өмірінде өсімдіктердің маңызы

-астық (ұн, май, қант)

-өндірістік (мата, жиһаз)

-дәрілік

Талдап отырып, қорытынды шығару


Жұптық, топтық жұмыс

жинақтау

«Өсімдік» Сөзжұмбақ құру

«Өсімдік» тақырыбына сөзжұмбақ дайындау арқылы ойларын жинақтайды

Жеке жұмыс

бағалау




ІІІ. Кері байланыс: Блоб суреті арқылы

Сабаққа деген көзқарастарын білдіру.

IV. Ұйге тапсырма: «Егер мен эколог болсам....» эссе жазу

Күнделіктеріне жазу.

V. Оқушыларды бағалау:

Бағаларын қүнделіктеріне қою.



© 2010-2022