Қына – ерекше тірі ағза

Раздел Биология
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

6 - сынып Биология З.Е. Утешова

Сабақтың тақырыбы:

Қына - ерекше тірі ағза.

Сілтеме

  1. 6-сынып Биология оқулығы

  2. Мұғалімге арналған нұсқаулық

  3. Электрондық оқулық

Сабақтың мақсаты:

Қыналардың көбеюі мен қоректенуін, табиғаттағы шаруашылығының маңызы мен құрылысын ізденуге үйрету.

Оқыту нәтижесі

  1. Қыналардың көбеюі мен қоректенуін, табиғаттағы шаруашылығының маңызы мен құрылысын ізденуге үйренеді.

  2. Жаңа тақырып жөнінде түсінік қалыптасады;

  3. Топпен жұмыс істеу дағдысы қалыптасады.


Негізгі идея

Қына - тасқа бітеді,

Білім басқа бітеді.

Қамтылатын модульдер

  1. Оқытудағы жаңа тәсілдер (диалогтық әңгіме)

  2. Сыни тұрғыдан ойлау

  3. Талантты және дарынды балаларды оқыту

  4. Көшбасшылық

  5. бағалау

Тапсырмалар

  1. Топтастыру 4.Топтық тергеу

  2. Сұрақ жауап 5.Жуан, жіңішке сұрақ

  3. Кубизм әдісі 6. Бағалау


Мұғалімнің іс-әрекеті

уақыты

Оқушының әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі

А) амандасу

Б) түгендеу

В) топтастыру


2 минут

Оқушылар төрт топқа әр түрлі түстерді таңдау арқылы бірігіп, топтасып отырады.

ІІ. Үй тапсырмасы:

Кубизм әдісі

Сұрақ жауап

12 минут

  1. Саңырауқұлақтардың құрылысы қандай?

  2. Саңырауқұлақтарды неліктен тағамға пайдаланамыз?

  3. Саңырауқұлақтар қайда өседі?

  4. Улы саңырауқұлақтарды қалай ажыратуға болады?

  5. Саңырауқұлақтардың пайдасы мен зиянын ата?

  6. Өз бойыңда қандай өнер бар?


ІІІ. Жаңа сабақ




15 минут

Оқушылар төрт топқа бөлінеді

1-топ: Баяндап берушілер. Олардың тапсырмасы: әңгімені оқып мазмұнын өз көзқарастарын қосып баяндау.

2-топ: Ақындар. Тақырыпқа байланысты 4-5 жол өлең дайындайды.

3-топ: Бейнелеуші-суретшілер. Әңгіме мазмұны бойынша сурет салады.

4-топ: Дәнекерлеушілер. Әңгіме оқиғасын бүгінгі өмірмен байланыстырады.

Жуан, жіңішке сұрақ


1.Қыналардың пішіндері әр түрлі болама?

2.Қына қалалы жерлерде өсема?

3.Қыналардың пайдасы барма?

4.Қынаны тағам ретінде қолданама?

ІV. Үйге тапсырма


§12. Мазмұнын айту, қосымша дереккөздерінен мәліметтер жинау

V. Бағалау.

Формативті


Топтар арасындағы бағалау

Өзін - өзі бағалау (білім ағашы арқылы өзінің деңгейін анықтауы)


VІ. Рефлексия


ББҮ әдісін қолдандым.





© 2010-2022