Ашық сабақ Балық шаруашылығы

Раздел Биология
Класс 7 класс
Тип Научные работы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Cабақтың тақырыбы:

Балықтарға жалпы сипаттама. Балықтар шаруашылығы.

Сабақтың мақсаты:

1)Оқушылардың балық түрлерін білуге, саны азайып бара жатқан балықтар, балық шаруашылығы, балықты қорғау туралы түсінік беру, білімдерін арттыру.2)Оқушылардың іскерлігі мен танымдық белсенділігін, зейінін, шығармашылығын дамыту.3)Оқушылардың экологиялық тәрбие беру, ізденімпаздыққа және ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Модульдердің кіріктірілуі:

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту, қалай оқыту керектігін үйрету, оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, дарынды және талантты оқушыларды оқыту.

Оқыту нәтижелері:


Ойлау белсенділігі артып, шығармашылыққа төселеді.Ұсынылған проблема бойынша өз көзқарасына рефлекция жасай алады. Табысты білім ала отырып,өз әлеуметін дамытады. Бірлесіп жұмыс істеу дағдысын қалыптастырады.

Әдіс-тәсілдері:


Балықтар суреттері,сызбалар,слайдтар,стикерлер,маркер,бағалау парақшасы,сөзжұмбақ,жұмбақтар,мақал-мәтелдер,жұптық және топтық жұмыстар,сұрақ-жауап.

Сабақтың кезеңдері:

Мұғалмнің іс-әрекеті:

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі:

А) Амандасу ә) Кезекші мәліметі б) Тренинг в) Топқа бөліну

Оқушылар «Шаттық шеңберін» құрып , бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды. Сабаққа қатысым туралы кезекші мәліметі тыңдалады. Оқушылар 3 топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын тексеру

«Ой қозғау».

Балықтың қаңқасын құрастыру

1. Балық немен тыныс алады?

2. Балықтың жұмыртқасын қалай атаймыз?

3. Балықтар қайда тіршілік етеді? 4. Уылдырықтан пайда болған жас балық не деп аталады?

5. Балық түрлерін атап бер.

6. Балық ненің көмегімен жүзеді?

Үй тапсырмасын оқушылар әр бөліміндегі сұрақтарға жауап беру арқылы балықтың қаңқасын құрастырады.


Жаңа сабақ






Жаңа сабақты меңгерту

I. Әр топқа балықтардың түрлері беріледі.

Iтопқа: Сазан

II топқа: Акула

III топқа: Шортан

II. "Бинго"ойыны арқылы оқушылардың балықтар туралы қаншалықты меңгергендігін анықтау мақсатында қойылатын сұрақтар:

1. Балықтарды зерттейтін ғылым?

2. Сүйекті балықтардың желбезектерінің қандай ерекшеліктері бар?

3. Аузында өткір тістер бар жыртқыш балық?

4. Балықтар неше класқа бөлінеді?

5. Аталық мысық акуланың ішкі құрылысын атап шық?

6. Қандай сүйекті балықтарды білесін?

III. "Балық аулау"ойын.Топтағы барлық оқушы шығып балықтарды аулап,ішіндегі сұрақтарға жауап береді.

Мағынаны тану

Топтық тапсырмалар:

I топқа: Сөзжұмбақ беріледі

II топқа: Мақал - мәтел

III топқа: Жұмбақтар

Топ мүшелері бір-бірімен ақылдасып, әр топтан оқушылар шығып постер қорғайды.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар балықтағы сұрақтарға жауап беру арқылы балықты аулайды,сұрақтар топ ішінде талқыланады.

Топтық тапсырмалар беріледі.

Оқушылар ізденімпаздыққа үйренеді, өзіне сенімі артып, тұлға ретінде дамиды.

Тапсырмаларды орындай отырып, тақырып туралы білімдерін кеңейтеді.



Оқушылар топ-топпен тапсырмаларға жауап беру арқылы , сөзжұмбақ,мақал-мәтел,жұмбақтарды шешіп,тапсырма бойынша өз болжамдарын сын тұрғыда жетткізеді.


Білімдерін бекіту.

Ой толғаныс

Балық шаруашылығы

Оқушылар берілген тақырыпта шығармашылық деңгейде тапсырма орындайды.


Рефлексия

Кері байланыс. "Екі жұлдыз, бір тілек".Оқушылардың жаңа сабақтан алған әсерлерін тыңдау.

Бүгінгі сабақ бойынша пікірлерін стикерге жазып береді, 4-5 баладан сабақ туралы пікірлері сұралады.

Бағалау

Бағалау парақшалары таратылады.

Топ мүшелері бірін - бірі бағалайды. Топ басшысының бағалауы.

Үйге тапсырма

Балықтар туралы қосымша мәліметтер әкеліп, оқып келу

Оқушылар үй тапсырмасын орындайды.



© 2010-2022