Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқуда сын тұрғысынан ойлауды дамыту

Раздел Биология
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс ауданы С. Ерубаев атындағы жалпы орта мектебі

Биология пәнінің мұғалімі Асанбаева Шархия Батырхановнаның коучинг жоспары

Сабақтың тақырыбы

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқуда сын тұрғысынан ойлауды дамыту

Өтілген күні

12.02.2016 жыл

Мақсаты

Мұғалімдердің сыни тұрғыдан ойлауы түрлі жастағы топтарда қадағаланатын балалардың жауаптары мен оқыту үрдісі туралы ойлануы арқылы дамыту

Блум таксономиясын тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт-бағдар беру

Мұғалімдерді сабақ жоспарларын Блум такс. идеялары бойынша құруға үйрету

Табыс критерийлері:

Блум таксономиясына сәйкес сыни ойлау әрекеттерін ұйымдастырады. Ойлау деңгейлерін ажырата біледі.

Оқушыларға Блум такс. бойынша тапсырмалар дайындауды біледі.

Өз тәжірибесіне кірістіреді

Ресурстар

постер; фломастерлер , слайдтар «Блум пирамидасы», АКТ, стикерлер, Бейнеролик «Үш алтын мүсін»

сілтеме

«Сыни ойлауға үйрету» әдістемелік құралы .Авт.ОрынбасарД,

Есимханова Р, Рустенбек Г т.б;

Методикалық нұсқаулық /55-56 беттер/

Оқыту әдістері

Блум таксономиясы, топтық және жеке жұмыстар

Кіріктірілген модул

АКТ, Сын тұрғысынан ойлау, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту мен оқу,

Коучинг барысындағы әрекеттер

Сабақтың барысы

уақыты

Коучтың әрекеті

Қатысушының әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық

3 мин

Сәлеметсіздер ме, әріптестер!

Бүгінгі кәсіби қауымдастық аясында өтіліп жатқан шебер-сыныпқа хош келіпсіздер! Бүгінгі сабағымда

« Үйрене жүріп үйретемін» деген қағиданы ұстана отырып, Сын тұрғысынан ойлауда Блум таксономиясын пайдалану тақырыбында дайындаған ақпараттарымды сіздермен бөлісемін.Барлықтарыңызға сәттілік тілеймін!

Сабаққа назар аударады. Жағымды атмосфера қалыптасады.

топтастыру

Мозаика әдісімен топқа бөлу.

Топ ережесін сақтайды.

Қызығушы-

лығын ояту

7 мин

«Үш алтын мүсін» хикаясы. Болжау ағашы. Оқиғаның желісіне талдау жасайды

Қатысушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.

Мағынаны тану. АКТ

слайдтар

10 мин

Блум таксономиясы презентациясы.

1.Сын тұрғысынан ойлау деген не?

а) Сыни ойлаудың қажеттілігі

ә) Б.Блум туралы

ә) Блум таксономиясы: ойлау деңгейлері

Тыңдау.

Сұрақтарға жауап беру.

Ой қозғау

/Топтық жұмыс/

10+10

мин

1-топ: «Бауырсақ» ертегісі

2-топ: А.Құнанбаев «Әсемпаз болма әрнеге»

3-топ: «Құмырсқа»

Берілген тапсырмалар бойынша әр топ Блум таксономиясының 6 деңгейі бойынша сабақ жоспарларын құрады.

Әр топтың постері өзара бағаланады.

Топта бірлесе отырып, ««Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу» тақырыбы бойынша берілген тапсырмаларды постерде қорғайды.

Ой толғаныс.

Рефлексия

3 мин

Шебер сынып сабағын қорытындылау: «Бес бармақ» рефлексиясын алу

Бас бармақ -

Балан үйрек-

Ортан терек-

Шылдыр шүмек-

Кішкентай бөбек-



© 2010-2022